Ķibermanis ar Mikni paliek uzreiz aiz goda pjedestāla Eiropas čempionātā

Latvijas bobsleja piloti Oskars Ķibermanis un Oskars Melbārdis sestdien palika uzreiz aiz goda pjedestāla Īglsas trasē Austrijā notikušajā Eiropas čempionātā divniekiem, kas vienlaicīgi bija arī Pasaules kausa piektais posms.

Tikmēr ļoti neveiksmīgas sacensības izvērtās Uģim Žaļimam ar Dāvi Spriņģi, kuri pieļāva rupju kļūdu pirmā brauciena startā, paliekot pirmspēdējā 25.vietā un netiekot pie iespējas startēt otrajā braucienā, vēsta LETA.

Par Eiropas čempionu divniekos trešo reizi karjerā kļuva vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš uzvarēja arī Pasaules kausa vērtējumā, kurā Ķibermanis ieņēma devīto vietu, bet Melbārdis bija pozīciju zemāk, jo virs latviešiem bija arī trīs Kanādas un divi ASV dueti.

Frīdrihs, kurš par Eiropas čempionu kļuva arī 2015.gadā un iepriekšējā sezonā, divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 43,71 sekundes. Ķibrmanis ar stūmēju Matīsu Mikni viņam zaudēja 0,56 sekundes, bet Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu bija vēl par divām sekundes simtdaļām lēnāki.

Tikmēr sudraba medaļu ieguva šveicietis Klemenss Brahers, kurš Frīdriham zaudēja 0,40 sekundes, bet trešais palika vācietis Johaness Lohners, kurš atpalika vēl par piecām sekundes simtdaļām. Savukārt Ķibermani no bronzas medaļas šoreiz šķīra 0,11 sekundes, lai gan pēc pirmā brauciena viņš no Lohnera atpalika tikai vienu sekundes simtdaļu.

Ķibermanis ļoti daudzsološi iesāka otro braucienu, kurā uzrādīja labu starta ieskrējienu (5,03), tomēr trases vidū pieļautās kļūdas liedza viņam otro gadu pēc kārtas tikt pie Eiropas čempionāta bronzas medaļas.

Pasaules kausa vērtējumā Frīdrihs aiz sevis atstāja divas Kanādas ekipāžas, jo viņam 0,27 sekundes zaudēja Džastins Kripss, bet vēl trīs sekundes simtdaļas atpalika Niks Polonjato.

Tikmēr pirmajā braucienā fiasko piedzīvoja Žaļims ar Spriņģi, jo viņi divus soļus par ilgu stūma kamanas, kā rezultātā tās atsitās pret trases malu, bet boba rokturis trāpīja pa renes apmali. Žaļims līdz ar to braucienā vairs nebija konkurētspējīgs, Eiropas čempionāta vērtējumā ieņemot 19.vietu, bet Pasaules kausā ierindojoties 25.pozīcijā, apsteidzot tikai vienu ekipāžu.

Šī neveiksme, visticamāk, arī dzēsa Žaļima cerības tikt uz 2018.gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, jo viņš cīnījās par Latvijas trešās ceļazīmes izcīnīšanu ar Kanādas un ASV trešajām ekipāžām.

Pērn Eiropas čempionātā, kas norisinājās Vācijas trasē Vinterbergā, Ķibermanis ar Mikni izcīnīja bronzas medaļas, kamēr Žaļims ar stūmēju Jāni Jansonu bija piektie. Savukārt Melbārdis pērn par Vecā kontinenta medaļām nemaz necīnījās, jo tajā laikā startēja Eiropas kausa posmā.

Kopš neatkarības atjaunošanas Latvijas bobslejisti Eiropas čempionātos divnieku sacensībās pie godalgām tikuši divas reizes, jo Melbārdis un Daumants Dreiškens 2015.gadā tika pie sudraba. Pirms tam Latvijai bija vairākas medaļas padomju gados. Vairāk godalgu Latvijai ir četriniekos, pēdējo no tām vēl aizpērn izcīnot Melbārdim, kurš ar stūmējiem tika pie bronzas.

Šosezon Pasaules kausa posmos divniekiem augstāko rezultātu atsevišķā posmā sasniedzis Melbārdis, kurš trešajā etapā Kanādas trasē Vistlerā bija trešais, kamēr pirms nedēļas iepriekšējā posmā Vinterbergā sarežģītos laika apstākļos visaugstāk tika Ķibermanis, kurš ieņēma astoto pozīciju, tajā šosezon esot trijos no četriem etapiem. Tikmēr Melbārdis un Žaļims iepriekšējā posmā bija attiecīgi desmitajā un 11.vietā.

Phjončhanas olimpisko spēļu atlases noteikumi nosaka, ka divniekos un četriniekos ar trim ekipāžām Olimpiādē piedalīsies pa trim labākajām nācijām un Latvija divniekos cer uz Dienvidkoreju tikt pilnā sastāvā. Kvalifikācija olimpiskajām spēlēm noslēgsies janvāra vidū pēc veiktiem septiņiem Pasaules kausa posmiem.

Starpsezonā Latvijas izlase iegādājusies identiskus četriniekus ar kuriem iepriekšējā sezonā sacensībās startēja vācieši Frančesko Frīdrihs un Johaness Lohners, izcīnot pirmo un trešo vietu pasaules čempionātā, kā arī prototipu divniekam ar kuru pērn Frīdrihs pavasarī kļuva par pasaules čempionu.

Pagājušajā sezonā Latvija izlaida pirmos divus Pasaules kausa posmus, tāpēc kopvērtējumā par augstām vietām necīnījās. Sezonas noslēgumā divniekos astoto vietu izcīnīja Ķibermanis, kamēr Žaļims bija 12.pozīcijā, bet Melbārdis, kurš izlaida vēl vienu etapu palika 16.vietā. Ķibermanis sezonas laikā trīs reizes kāpa uz goda pjedestāla, paveicot to arī olimpiskajā Phjončhanā, Melbārdis reizi bija otrais, bet Phjončhanā palika vien 12.vietā, savukārt Žaļims vienreiz guva piekto vietu, bet pārējos etapos bija devītais vai desmitais.

Tikmēr pasaules čempionātā Ķibermaņa ekipāža izcīnīja ceturto vietu.

Latvija uzskata, ka ir ļoti tuvu, lai jau 2018./19.gada sezonas sākumā Siguldas trasē notiktu Pasaules kausa posms bobslejā divniekiem un skeletonā.

Pievieno komentāru

Sports