Ķibermaņa pilotētajam četriniekam ar Helviju Lūsi sastāvā trešā vieta Eiropas kausa posma pirmajās sacensībās

Latviešu bobsleja pilots Oskars Ķibermanis sestdien Īglsas trasē Austrijā izcīnīja trešo vietu Eiropas kausa izcīņā četriniekiem pirmajās sacensībās.

Ķibermanis ar stūmējiem Helviju Lūsi, Raivi Zīrupu un Vair Leibomu braucienos uzrādīja attiecīgi otro un trešo laiku, summā uzvaru izcīnījušajam vācietim Frančesko Frīdriham zaudējot 0,29 sekundes. Tikmēr otrā bija Vācijas pilota Maksimiljana Arnta ekipāža, kam latvieši piekāpās ar 0,06 sekundēm.

Septītajā vietā šajās sacensībās ierindojās Uģis Žaļims ar stūmējiem Kristapu Kalniņu, Jāni Jansonu un Intaru Dambi, kuri uzvarētājiem piekāpās par 0,79 sekundēm, abos braucienos uzrādot septīto labāko laiku.

Tikmēr debitants Matīss Miknis kopā ar Uldi Ronaldu Ķiploku, Dāvi Sprinģi un Rūdolfu Tonigu ieņēma 17.pozīciju, summā Frīdriham zaudējot 2,28 sekundes.

"Rezultāts ir labs. Ķibermaņa komandai abos startos bija trešais labākais ieskrējiens, bet pēc pirmā brauciena bija pat otrais laiks. Tomēr starpība ar Arntu beigās arī minimāla - sešas simtdaļas," Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF) citē Eiropas kausa izlases treneri Olafu Kļaviņu. "Starpība ar aizmugurē finišējušajiem bija jau lielāka, un Žaļimam līdz pirmajai pozīcijai 0,79 sekundes, kas arī nav nemaz tik daudz. Par Mikni arī jāsaka viss tas labākais. Ķibermaņa kvartets brauca ar jaunākās paaudzes BTC bobu, Žaļims ar vācu "Singer" un Miknim nedaudz vecāks BTC bobs."

Eiropas kausa sacīkstes Īglsā turpināsies ar četrinieku braucieniem arī svētdien.

Jau vēstīts, ka pirms tam trešdien un ceturtdien norisinājās divas sacensības divnieku ekipāžām, abās uzvarot Frīdriham, bet Ķibermanis abas reizes bija ceturtais.

Vismaz pirmajos Eiropas kausa posmos Latviju pārstāvēs trīs ekipāžas - gan jau pieredzējušāko Ķibermaņa un Žaļima pilotētās ekipāžas, gan arī jaunā Mikņa ekipāža, turklāt šis pilots ar bobsleju sācis nodarboties tikai šovasar.

Tikmēr Latvijas labākais pilots Oskars Melbārdis pirmo Eiropas kausa posmu laikā trenējas Vinterbergas trasē, kur šosezon notiks pasaules čempionāts.

Šosezon Pasaules kausa sezona sāksies neparasti vēlu, tikai decembra sākumā Leikplesidā, ASV. Kopumā sezonā paredzēti astoņi Pasaules kausa posmi, bet februāra beigās un marta sākumā Vinterbergas trasē Vācijā notiks pasaules čempionāts.

Pirmajos Pasaules kausa posmos Latviju Ziemeļamerikā pārstāvēs Melbārža un Ķibermaņa ekipāžas.

Melbārdis iepriekšējā sezonā ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu Soču olimpisko spēļu četrinieku sacensībās izcīnīja sudraba godalgu. Kopš neatkarības atjaunošanas Latvijai ne reizi nebija izdevies izcīnīt olimpisko godalgu bobslejā.

Iepriekšējā Pasaules kausa sezonā Melbārdis četrinieku sacensībās izcīnīja divas uzvaras, kā arī tika pie bronzas Eiropas meistarsacīkstēs divniekiem, kas gan vēlāk tika anulēta par tehnikas neatbilstību.

Pievieno komentāru

Sports