Kemzūra: Izcili spēlētāji agri vai vēlu sāks mest bumbu grozā

Augsta līmeņa spēlētāji agri vai vēlu sāks izmantot pretinieku kļūdas un gūt punktus, pēc Eiropas vīriešu basketbola čempionāta spēles, kurā Latvijas izlase ar rezultātu 51:60 (8:13, 13:3, 16:25, 14:19) piekāpās Francijas valstsvienībai, secināja Latvijas komandas galvenais treneris Ķēstutis Kemzūra.

"Prieks, ka pēc pirmajā mačā ar Krieviju piedzīvotā zaudējuma spējām atgriezties laukumā un cīnīties ar vēl vienu ļoti augsta līmeņa komandu," sacīja Kemzūra. "Šodien nospēlējām labu pirmo puslaiku, īpaši aizsardzībā, bet otrajā puslaikā ļāvām pretiniekiem pārņemt iniciatīvu un nodemonstrēt savu pārākumu."

"Spēles beigās neizcīnījām dažas svarīgas atlēkušās bumbas pie sava groza, sākās arī pozicionālas kļūdas aizsardzībā," piebilda Kemzūra. "Izcili spēlētāji ir izcili spēlētāji, kā piemēram Tonijs Pārkers un Borī Dio, un agri vai vēlu viņi sāks mest bumbu grozā."

Arī Latvijas valstsvienības spēlētājs Kristaps Janičenoks atzina, ka Latvijas izlase šodien nodemonstrēja labu spēli aizsardzībā, tomēr uzbrukumā kļūdu bija pārāk daudz.

"Kļūdas trešajā ceturtdaļā maksāja mums uzvaru," uzsvēra Janičenoks.

Tāpat arī Francijas izlases galvenais treneris Vensāns Kolē zemo rezultativitāti lielā mērā skaidroja ar to, ka abas komandas teicami spēlēja aizsardzībā, un uzslavēja savus spēlētājus par nodemonstrēto cīņassparu un pārliecību.

"Aizsardzībā šodien nospēlējām daudz labāk nekā vakardienas mačā," izteicās Kolē. "Par spīti briesmīgajam uzbrukumam pirmajā puslaikā, spēlētāji spēja saglabāt pārliecību. Pēc puslaika pārtraukuma turpinājām izdarīt daudz metienu pa grozu, un galu galā sāka arī krist."

Trešdien tiks aizvadīti pēdējie mači apakšgrupu turnīra pirmajā fāzē, kuros Latvija tiksies ar Vācijas izlasi, bet Francijai pretī stāsies pašreizējie Eiropas čempioni, Krievijas basketbolisti. Ja Francijas izlasei izdosies pārspēt arī Krieviju, tad Latvijas valstsvienībai, lai iekļūtu otrajā apakšgrupu turnīrā, būs jāuzvar vācieši vismaz ar deviņu punktu pārsvaru, bet, ja pie sava otrā panākuma tiks Krievija, latviešiem derēs uzvara ar jebkādu rezultātu.

"Rīt būs ļoti svarīga spēle, kurā centīsimies parādīt gan garīgu, gan fizisku spēku un cīnīsimies par uzvaru," sacīja Kemzūra. "Jāgatavojas ārkārtīgi fiziskai un līdzvērtīgai cīņai, kurā abām komandām būs nepieciešama uzvara. Svarīgākais rītvakar būs disciplīna, izturība un komandas spēle."

Kemzūra arīdzan pateicās Latvijas izlases faniem, atzīstot, ka bija sajūta, it kā komanda spēlētu Rīgā, un izteica cerību, ka tāds pats līdzjutēju atbalsts būs arī mačā ar Vāciju.

Pievieno komentāru

Sports