Kārtējo reizi piezīmju normas skartais Porziņģis no rezervistu soliņa noraugās ''Knicks'' zaudējumā vēsturiskā spēlē

Kristaps Porziņģis svētdien kārtējo reizi nopelnīja piezīmju normu, tāpēc viņam nācās no rezervistu soliņa noraudzīties kā Ņujorkas "Knicks" komanda vēsturiskā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē cieta neveiksmi ceturtajā pagarinājumā.

Aizvadītajā mačā "Knicks" ar rezultātu 139:142 (37:30, 28:31, 16:22, 23:21, 9:9, 10:10, 7:7, 9:12) viesos piekāpās Atlantas "Hawks", bet Porziņģis laukumu atstāja jau pusotru minūti pirms pamatlaika beigām, raksta LETA.

"Knicks" četrus pagarinājumus spēlēja otro reizi savā 70 gadus ilgajā vēsturē, sekojot 1951.gadā piedzīvotam zaudējumam pret Ročestras "Royals". Savukārt NBA vēsturē šī bija tikai vienpadsmitā šāda tipa spēle.

Porziņģis šajā mačā izcēlās ar 15 punktiem, bet priekšlaicīgi ar piezīmju normu viņš pabeidzis trīs no pēdējiem četriem mačiem. Latvietis pašlaik ir visas līgas līderis nopelnītajās piezīmēs.

"Knicks" ar savu Austrumu konferences kopvērtējuma konkurenti tikās ceturto reizi šosezon un piedzīvoja trešo zaudējumu, turklāt arī iepriekšējā Atlantā notikušajā duelī tika spēlēts pagarinājums, bet toreiz gan pietika ar piecām pieliktajām minūtēm. Svētdienas mačā "Knicks" komanda vairākas reizes izglābās no zaudējuma, bet pašai izraut uzvaru iespēja bija trešā pagarinājuma izskaņā.

"Knicks" komandā spēli priekšlaicīgi pabeidza četri spēlētāji un viesus neglāba 45 Karmelo Entonija gūtie punkti. Savukārt "Hawks" spēlēja ar mazāku rotāciju un Pols Milseps laukumā pavadīja iespaidīgas 60 minūtes.

"Knicks" rindās Entonijs 46 minūtēs realizēja 18 no 36 metieniem no spēles. Ar 18 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm 53 minūtēs izcēlās Brendons Dženings, kuram ar 17 punktiem 52 minūšu laikā piebalsoja Kortnijs Lī. Kopā ar Porziņģi 15 punktus sameta arī Džastins Holidejs.

Porziņģis nospēlēja vien 30 minūtes, trāpot sešus no 11 izpildītajiem divpunktu metieniem un visus trīs soda metienus, bet katrs no viņa trim tālmetieniem lidoja grozam garām. Tāpat latviešu zvaigznes kontā bez sešām piezīmēm bija arī piecas atlēkušās bumbas, trīs bloki un divas kļūdas.

Porziņģis pirms neilga laika tikai divreiz bija šosezon laukumu pametis ar piezīmju normu, tomēr pēdējās četrās spēlēs viņš katrā nopelnījis vismaz piecus sodus un trīs reizes laukumu atstājis priekšlaicīgi. Šosezon aizvadītajās 42 spēlēs latvietis vidēji ticis pie 3,8 piezīmēm un tas ir augstākais rādītājs līgā. Otro vietu ar vidēji 3,7 sodiem ieņem Demarkuss Kazinss no Sakramento "Kings". Debijas sezonā latvietis noteikumus pārkāpa vidēji 2,8 reizes.