Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Karamiševa ceļojošais kauss – Vasaraudzim, Junioru kauss -- Keivam

Latvijas autorallija čempionāta pēdējā posmā – rallijā „Latvija – Kuldīgas rudens” bez oficiālajām ieskaitēm notika cīņa dažādos LAF un rīkotāju noteiktos papildvērtējumos. Latvijas rallija leģendas Aleksandra Karamiševa ceļojošais kauss nonāca Ivara Vasaraudža rīcībā, Junioru kausu sasniedza Lielbritānijas sportists Tomass Keivs, bet Nacionālo kausu sasniedza Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš.

Aleksandra Karamiševa ceļojošo kausu uz gadu patur ekipāža, kura uzvarējusi Latvijas čempionāta pēdējā posma pēdējā ātrumposmā. Šoreiz visātrākais duets sacensību pēdējos metros bija Skandi Auto Rallija komandas ekipāža Ivars Vasaraudzis/Pēteris Spredzis, kuri par 4,18 sekundēm pēdējā ātrumposmā izrādījās ātrāki par „Latvija – Kuldīgas rudens” uzvarētājiem Andi Neikšānu/Pēteri Dzirkalu (LMT Rallija komanda). Neikšāns/Dzirkals, starp citu, bija Karamiševa kausa turētāji pēc 2008. gada čempionāta pēdējā ātrumposma. Togad šī balva tika piešķirta pirmo reizi.

„Latvija – Kuldīgas rudens” rīkotāji sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju pieteica papildvērtējumu – „RLV Junioru kauss”. Šajā ieskaitē cīnījās sportisti, kuri startē ar vienas ass piedziņas automašīnām un pilotu vecums nepārsniedz 25 gadus. Spraigā cīņā uzvara šajā vērtējumā negaidīti nonāca ekipāžas Tomass Keivs/Džemma Praisa pilota rīcībā. Lielbritānijas pilots ar pasaules rallija čempionāta pieredzi dzimis 1991. gadā un jau vairākas sezonas gan Latvijā, gan pasaulē startē ar LAF izdotu sportista licenci. Uzvara „RLV Junioru kausā” nāca pēc tam, kad no sacensībām tika izslēgta 1989. gadā dzimušā Jāņa Fārenhorsta un Ingara Smaiža ekipāža.

Rallijā „Latvija – Kuldīgas rudens” tika izcīnīts arī „RLV Nacionālais kauss”. Šajā vērtējumā piedalījās tās ekipāžas, kuras startē ar L grupas automašīnām -- automobiļiem, kuriem ir beigusies FIA homologācija uz iepriekšējā gada 31. decembri vai, kuri nav bijuši homoloģēti, bet atbilst noteiktām FIA prasībām. Par šī vērtējuma uzvarētājiem kļuva 2WD Super klases ātrākie sportisti Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš, kuri startēja ar aizmugures piedziņas Toyota Corolla. Arī pārējās šī vērtējuma pjedestāla pozīcijas sagrāba 2WD Super braucēji – Artūrs Priednieks/Jānis Kirkovalds (Citroen Xsara Kit car) un Kaspars Īle/Mārtiņš Īle (VW Golf III).

Atgādinām, ka rallijā „Latvija – Kuldīgas rudens” uzvaru absolūtajā vērtējumā un N4 klasē izcīnīja Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals (LMT Rallija komanda). A+ klasē labākie bija Aivis Egle/Mārtiņš Jerums (SEB Tieto Rally Team). 2WD klasē uzvarēja Toms Keivs/Džemma Praisa, bet 2WD Super labākie bija Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš. Komandām labākā pēdējā posmā bija SEB Tieto vienība.

Pievieno komentāru

Sports