Kanādas izlase pēcspēles metienu sērijā zaudē Somijai; ceturtdaļfinālā Latvija tiksies ar Kanādu

Pasaules hokeja čempionāta otrā posma grupu turnīra F apakšgrupas pēdējā spēlē pirmdien Kanādas izlase ar rezultātu 3:4 (1:2, 1:1, 1:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Somijas valstsvienībai, tomēr izcīnīja pirmo vietu F grupas kopvērtējumā, kas nozīmē, ka Latvijas izlasei turnīra ceturtdaļfinālā būs jātiekas tieši ar Kanādu.

Spēles pamatlaikā Somijas izlases labā vārtus guva Tomass Pīlmans, Ansi Salmela un Niko Kapanens, savukārt Kanādas valstsvienības rindās divi precīzi metieni izdevās Denijam Hītlijam, bet vienu reizi ripu vārtos raidīja Džeisons Speca.

Pēcspēles metienu sērijā izšķirošos vārtus guva somu hokejists Hanness Hivonens.

F apakšgrupas kopvērtējumā pirmo vietu ar 13 punktiem izcīnīja Kanādas izlase, otrajā vietā atstājot Somijas valstsvienību, kuras rēķinā ir 11 punkti. Trešajā vietā ierindojās Čehija ar deviņiem punktiem, bet ceturto vietu ar sešiem punktiem izcīnīja Baltkrievija, kurai seko Slovākija ar četriem punktiem un Norvēģija ar diviem izcīnītiem punktiem.

Tā kā Latvijas izlase ieņēma ceturto vietu E apakšgrupas kopvērtējumā, pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā latviešiem šogad būs jāstājas pretī spēcīgajai Kanādas valstsvienībai. Šis mačs sāksies ceturtdien plkst.17.15 pēc Latvijas laika.

Pārējos ceturtdaļfināla pāros trešdien plkst.17.15 Krievija tiksies ar Baltkrieviju, bet plkst.21.15 Somija spēkosies ar ASV, savukārt Latvijas un Kanādas pāra uzvarētājs pusfinālā tiksies ar Zviedrijas un Čehijas dueļa uzvarētāju. Šis mačs ceturtdien sāksies plkst.21.15.

Kā sociālajā komunikācijas tīklā "Twitter" raksta laikraksta "Diena" žurnālists Māris Zembergs, Latvijas izlase pirmo treniņu, gatavojoties ceturtdaļfinālam, aizvadīs jau otrdienas rītā plkst.8.45 pēc vietējā laika.