Kambalam piespriests 6000 eiro sods un četru spēļu diskvalifikācija

Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Eiropas nodaļa ("FIBA Europe") Latvijas izlases centra spēlētājam Kasparam Kambalam piespriedusi 6000 eiro (4216 latu) lielu naudas sodu un četru spēļu diskvalifikāciju, atsaucoties uz Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretāru Edgaru Šnepu, vēsta portāls "diena.lv".

Kambala sodu saņēma par uzbrukumu ar elkoni Vācijas valstsvienības spēlētājam Stefanam Hamanam.
Hamanam, kuram Kambala iesita pēc spēles beigām, pēc sadursmes bija vajadzīga zobārsta palīdzība.

Pēc cīņas ar Latvijas valstsvienību ārstus apmeklēt nācās arī citam Vācijas izlases basketbolistam Patrikam Femerlingam, kuram tika uzliktas trīs šuves pārsistajam degunam.

Līdz ar to Kambala nevarēs piedalīties 2011.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajās četrās spēlēs.

Kā ziņots, Latvijas izlase B apakšgrupas pēdējā spēlē, kas bija izšķirošā cīņā par iekļūšanu grupu turnīra otrajā kārtā, trešdien ar rezultātu 68:62 pieveica Vācijas valstsvienību, tomēr ar to nebija pietiekami iekļūšanai nākamajā kārtā. Latvijas valstsvienībai, lai iekļūtu otrajā apakšgrupu turnīrā, bija jāuzvar Vācijas valstsvienība vismaz ar astoņu punktu pārsvaru.

Jau ziņots, ka pirmajās divās turnīra dienās Latvijas izlase ar rezultātu 68:81 atzina Krievijas valstsvienības pārākumu un ar 51:60 zaudēja arī Francijas izlasei.

Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedalījās septīto reizi kopš neatkarības atjaunošanas un piekto reizi pēc kārtas. Līdz šim labākais rezultāts tai ir bijusi izcīnīta astotā vieta, kas tika sasniegta 2001.gadā. Savukārt pēdējie četri čempionāti Latvijas izlasei bijuši ļoti nesekmīgi, un ik reizi ieņemta pēdējā vieta apakšgrupā, kas neļāva turpināt cīņas par augstākām vietām.

Pievieno komentāru

Sports