Kamaniņu divnieks Šici iegūst bronzas medaļu Soču olimpiskajās spēlēs

Latvijas labākais kamaniņu divnieks brāļi Andris un Juris Šici trešdien izcīnīja bronzas medaļu Soču olimpiskajās spēlēs.

Šī Latvijai ir pirmā medaļa šajā Olimpiādē, bet brāļi Šici pie godalgas tikuši jau otrajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas.

Pēc pirmā brauciena Latvijas sportisti bija piektajā vietā, bet otrais brauciens tika veikts nedaudz lēnāk, taču tas tik un tā ļāva pakāpties par divām pozīcijām uz augšu. Vispirms par viņiem braucienu vājāk veica kanādieši Tristians Volkers un Džastins Snits, bet pēc tam kļūdījās pirmā brauciena trešā labākā ekipāža austriešu duets Peters Pencs/Georgs Fišlers, ļaujot latviešiem pakāpties uz trešo vietu.

Tikmēr otrs Latvijas divnieks Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš ieguva augsto desmito vietu, lai gan vēl pēc pirmā brauciena bija divas pozīcijas zemāk.

Pirms četriem gadiem Vankūverā Gudramovičs/Kalniņš ierindojās vien 12.vietā.

Tikmēr par olimpiskajiem čempioniem pirmo reizi tika kronēti vācieši Tobiass Vendls un Tobiass Ārlts, kuri šogad triumfēja Pasaules kausa izcīņā. No uzvarētājiem Šici atpalika par 0,857 sekundēm.

Sudrabu ieguva Austrijas brāļi Andreāss un Volfgangs Lingeri, kuri pie zelta medaļām tika iepriekšējās divās Ziemas olimpiskajās spēlēs.

Atšķirībā no vieninieku sacensībām šeit uzvarētāji tika noskaidroti vien divu braucienu summā.

Kopumā sacensībās piedalījās 19 divnieku ekipāžas.

Brāļu Šicu divnieku ekipāžai šī ir jau trešā Olimpiāde. Viņi no sezonas svarīgākajām sacensībām ar medaļām atgriezušies piecas reizes iepriekšējo sešu gadu laikā. Tā 2008. un 2009.gadā Latvijas komanda izcīnīja bronzu pasaules čempionātu stafetē, 2010.gadā Šici tika pie sudraba Vankūveras olimpiskajās spēlēs, bet vēl pēc gada viņiem bija bronza arī pasaules čempionāta individuālajās sacensībās. Tāpat pēdējos piecos Eiropas čempionātos viņi un Mārtiņš Rubenis bijuši komandā, kas Latvijai sagādājusi četras godalgas komandu stafetē, turklāt pēdējā no tām vēl janvārī tika izcīnīta Siguldā.

Tikmēr Gudramovičam un Kalniņam šīs ir otrās olimpiskās spēles, bet starp pasaules labākajiem viņiem joprojām nav izdevies iekļūt.

Pievieno komentāru

Sports