Jurevičus un Peinera rezultativitāte palīdz "Mykolaiv" pieveikt Endzela trenēto komandu

Latvijas basketbolisti Mareks Jurevičus un Žanis Peiners pirmdien izcēlās ar rezultatīvu sniegumu Ukrainas čempionāta spēlē, kurā Agra Galvanovska vadītā "Mykolaiv" vienība savā laukumā ar 69:57 (16:12, 16:22, 12:7, 25:16) pieveica turnīra pastarīti Dņeprodzeršinskas "Dņipro-AZOT" vienību, kurā galvenā trenera asistents ir Guntis Endzels.

Jurevičus laukumā pavadīja 35 minūtes un 57 sekundes, gūdams 20 punktus, kas bija labākais rādītājs komandā. Latvietis iemeta trīs no astoņiem divpunktu metieniem, četrus no astoņiem tālmetieniem un divus no četriem soda metieniem.

Tāpat Jurevičus izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, veica trīs rezultatīvas piespēles un pārtvēra divas bumbas, tiekot pie 21 efektivitātes punkta, kas bija labākais rādītājs starp abiem klubiem.

Tikmēr Peiners laukumā pavadīja 37 minūtes un 38 sekundes, kas bija ilgākais spēles laiks vienībā, gūstot 15 punktus. Latviešu basketbolists grozā raidīja piecus no 11 divpunktu metieniem, netrāpīja nevienu no trīspunktu raidījumiem, taču precīzi bija pieci no deviņiem soda metieniem.

Peinera rēķinā arī sešas rezultatīvas piespēles, viena atlēkusī bumba un viena pārtverta piespēle, kas viņam deva deviņus efektivitātes punktus.

Pie panākuma izdevies tikt arī Jāņa Strēlnieka pārstāvētajai čempionvienībai Kijevas "Budiveļņik", ko trenē Ainars Bagatskis. Pašreizējie Ukrainas čempioni pirmdien izbraukumā ar 92:71 (23:24, 20:12, 22:14, 27:21) pieveica Frankivskas "Goverļa" basketbolistus.

Strēlnieks šajā mačā laukumā pavadīja 28 minūtes un septiņas sekundes, kuru laikā iemeta desmit punktus. Latviešu saspēles vadītājs grozā raidīja divus no trim divpunktu metieniem, divus no četriem tālmetieniem.

Tāpat Strēlnieks veica astoņas rezultatīvas piespēles, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, nopelnīja vienu piezīmi un divas reizes uz to izprovocēja pretinieku, tiekot pie 16 efektivitātes punktiem.

Ukrainas čempionāta līderpozīcijā ar 21 uzvaru 23 mačos atrodas Rolanda Freimaņa pārstāvētā Južnijas "Himik" komanda, ko vada Kārlis Muižnieks, bet "Budiveļņik" 24 cīņās tikusi pie 17 uzvarām, kas ļauj pacelties uz otro vietu.

"Mykolaiv" vienība ar 13 panākumiem 25 spēlēs atrodas septītajā pozīcijā, bet pēdējā vietā 14 klubu konkurencē ar četrām uzvarām 26 mačos atrodas "Dņipro-AZOT" klubs.

Ukrainas čempionāta izspēli iepriekš jūtami bija ietekmējusi valsts nestabilā politiskā situācija, bet valsts augstākās līgas klubus šajā laikā pametuši latviešu spēlētāji Ivars Timermanis un Andrejs Šeļakovs, kā arī treneris Artūrs Štālbergs.