Jonass pēc kritiena pirmajā braucienā ieņem desmito vietu pasaules čempionāta posmā ASV

Latvijas šī brīža labākais motokrosa braucējs Pauls Jonass no "Red Bull KTM Factory Racing" komandas svētdien ASV pēc piedzīvota kritiena ieņēma desmito vietu pirmajā braucienā pasaules čempionāta 17.posmā MX2 klasē.

Jonass piedzīvoja kritienu pirmajā līkumā, taču pēc tam spēja pakāpties līdz desmitajai vietai, raksta LETA.

Par brauciena uzvarētāju kļuva mājinieks Roberts Hempšīrs, kurš šis bija pirmais starts šī gada pasaules čempionātā.

Viņš par 3,6 sekundēm pārspēja tautieti Tomasu Kovingtonu, bet trešais palika Hanters Lorencs no Austrālijas, kurš bija vēl par sekundi lēnāks.

Tikmēr Jonass, kurš ir MX2 klases šīs sezonas kopvērtējuma līderis, uzvarētājam zaudēja 49,6 sekundes, paliekot uzreiz aiz sava sīvākā sekotāja kopvērtējumā Žeremija Sīversa no Šveices, kurš bija par deviņām sedkundēm ātrāks.

Jau ziņots, ka sestdien kvalifikācijā Jonass bija trešais, aiz mājiniekiem Kovingtona un Džastina Kūpera.

Otrais brauciens notiks vēlāk svētdien.

Čempionātā bez ASV posma plānoti arī etapi Nīderlandē un Francijā. Trīs posmos viens braucējs maksimāli var nopelnīt 150 punktus.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā Jonasam pēc svētdienas pirmā brauciena ir 680 punkti, bet ar 636 punktiem seko Sīvers, kamēr trešais ar 504 punktiem ir francūzis Benuā Paturels, taču viņam sezona traumas dēļ jau beigusies, lai arī francūzis vairs nevarēja apdraudēt Jonasa līderpozīciju.

Jonass šosezon triumfējis sešos posmos un bijis labākais 13 braucienos. Līdz šai sezonai latvietis pasaules čempionātā bija spējis uzvarēt tikai vienā braucienā, kā arī ne reizi nebija triumfējis posma summā.

Kā vēstīts, Jonass šogad nepalīdzēs Latvijas izlasei Nāciju kausa sacensībās. Februāra vidū neilgi pirms pasaules čempionāta sezonas sākuma Jonass starptautiskās sacensībās guva nelielu smadzeņu satricinājumu, bet tas viņam netraucēja jau nedēļu vēlāk piedalīties pirmajā pasaules čempionāta etapā. Turpinājumā latvietis piedalījies visos posmos, taču gūto galvas traumu dēļ ārsti bija ieteikuši sezonu beigt ātrāk.

Pērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē. Savukārt 2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē uzvarēja Jonasa komandas biedrs Džefrijs Herlingss no Nīderlandes, kurš aiz sevis atstāja itāli Antonio Kairoli un francūzi Romēnu Fevru.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 631 punktu ir Kairoli, bet viņam ar 530 punktiem seko MXGP klases debitants Herlingss, kamēr trešais ar 526 punktiem ir francūzis Gotjē Polēns, kurš kvalifikācijā bija astotais.

Pievieno komentāru

Sports