Jonass pārsteidz ar uzvaru Eiropas motokrosa čempionāta pirmajā sacīkstē

Latviešu motokrosa braucējs Pauls Jonass šodien kļuva par pirmā brauciena uzvarētāju Eiropas čempionāta atklāšanas posmā, kas šajā nedēļas nogalē norisinās Itālijā.

125 kubikcentimetru klasē Jonass uzvarēja jau kvalifikācijas sacīkstē B grupā, kad pēc veiktiem 9 apļiem par 15 sekundēm apsteidza Vācijas pārstāvi Miku Kordbarlagu. Otrs Latvijas pārstāvis Tomass Šileika 36 braucēju konkurencē ieņēma 13. vietu, uzvarētājam zaudējot nedaudz vairāk par minūti.

Šovakar norisinājās arī pirmais brauciens, kurā bija jāveic 14 apļi. Jonass vadību pārņēma piektajā aplī un kļuva par visa pārliecinošu uzvarētāju, finišā par 4 sekundēm apsteidzot zviedru braucēju Antonu Lundgrēnu, kamēr trešo vietu izcīnīja holandietis Kalvins Vlānderens, kurš Jonasam zaudēja 9 sekundes.

Diemžēl neveiksmi piedzīvoja Šileika, kurš visaismagi krita un ir guvis sasitumus. Visticamāk gan, ka sportists varēs iziet uz starta svētdien, kad Eiropas čempionāta ietvaros norisināsies otrais brauciens.