Jonass otrā brauciena noslēgumā zaudē līdera godu un paliek otrais PČ posmā Portugālē

Latvijas šī brīža labākais motokrosa braucējs Pauls Jonass no "Red Bull KTM Factory Racing" komandas svētdien Portugālē bija tuvu uzvarai pasaules čempionāta 12.posmā MX2 klasē, tomēr otrā brauciena noslēdzošajos apļos viņš tika apdzīts, tāpēc bija jāsamierinās ar otro vietu.

Divu braucienu summā par sacensību uzvarētāju tika kronēts Šveices motokrosists Žeremijs Sīvers, kamēr Jonass bija otrais, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās amerikānis Tomass Kovingtons, raksta LETA.

Svētdien pirmajā braucienā no sākuma līderpozīciju pārņēma kvalifikācijā uzvarējušais Kovingtons, tomēr ātri vien Jonass iekārtojās uzreiz aiz viņa. Lai arī vēl sākotnēji ASV motokrosa braucējam bija gana solīds pārsvars, pirmā brauciena vidū Latvijas sportists uz sāncensi izdarīja lielu spiedienu, 11.aplī pārņemot vadību.

Noslēdzošajos pirmā brauciena apļos Jonass palielināja savu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem līdz vairākām sekundēm, noslēgumā izcīnot drošu panākumu. Tikmēr otrajā vietā finišu sasniedza Sīvers, kurš apsteidza Kovingtonu.

Lai arī otrā brauciena startā ātrākais bija Kovingtons, Jonass viņu ātri vien apdzina un izvirzījās pirmajā vietā. Latvietis pēcāk palielināja savu pārsvaru pār sekotājiem līdz vairākām sekundēm, tomēr brauciena otrajā daļā ļoti ātrs trasē bija Sīvers, kurš līderim mina uz papēžiem. Pāris apļus nobraukuši viens aiz otra, šveicietis Jonasu apsteidza 12.aplī un strauji palielināja pārsvaru līdz pāris sekundēm.

Noslēgumā par otrā brauciena uzvarētāju kļuva Sīvers, kurš Jonasu apsteidza par teju četrām sekundēm, bet trešo vietu izcīnīja Kovingtons.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc 12 posmiem līderis ar 501 punktu joprojām ir Jonass, kuram ar 463 punktiem seko Sīvers. Tikmēr trešais ar 377 punktiem ir dānis Tomass Kjērs Olsens, kurš šajā posmā bija ceturtais.

Jonass šosezon triumfējis piecos no 12 aizvadītajiem posmiem.

Pērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē. Savukārt 2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē šajā posmā uzvarēja itālis Antonio Kairoli, kurš pirmajā braucienā bija otrais, bet otrajā - pirmais. Otro vietu ieguva vēl pagājušajā sezonā MX2 klasē braukušais Džefrijs Herlingss no Nīderlandes, kamēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās talantīgais lietuvietis Armīns Jasikonis.

Jasikonim šis kādā no pasaules čempionāta posmiem ir pirmais goda pjedestāls karjerā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā MXGP klasē līderis ar 478 punktiem ir Kairoli, kamēr otrais ar 387 punktiem ir francūzis Gotjē Polēns, kurš svētdien bija astotais. Tikmēr trešais kopvērtējumā ar 383 punktiem ir francūzis Gotjē Polēns, kamēr Jasikonis ar 227 punktiem saglabājis 13.pozīciju.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam svētdien Latvijas motokrosa braucējs Kārlis Sabulis, kurš maijā lauza abas rokas, svētdien izcīnīja 14.vietu Eiropas čempionāta posmā 250 kubikcentimetru klasē.


Pievieno komentāru

Sports