Jonass, neuzvarot nevienā braucienā, sarežģītos laikapstākļos triumfē Krievijas posmā

Talantīgais latviešu motokrosa braucējs Pauls Jonass no "Red Bull KTM Factory Racing" komandas svētdien sarežģītos laikapstākļos Krievijā izcīnīja uzvaru pasaules čempionāta desmitajā posmā MX2 klasē, lai gan viņš nebija pirmais nevienā no braucieniem.

Pirmajā braucienā Jonass izcīnīja otro vietu, kamēr otrajā bija trešais. Tiesa, tas viņam divu braucienu summā ļāva izcīnīt pirmo vietu. Tikmēr otrais šajā etapā bija šveicietis Žeremijs Sīvers, kuram sekoja Nīderlandes braucējs Braiens Bogers, raksta LETA.

Jonass, kurš ir MX2 klases šīs sezonas kopvērtējuma līderis, taču sestdien kvalifikācijā ierindojās vien 17.vietā, jau pirmā brauciena pirmajos līkumos ielauzās starp vadošajiem braucējiem. Pēc pāris apļiem viņš, apdzenot savu komandas biedru Horhi Prado Garsiju no Spānijas iekārtojās otrajā vietā, tomēr veiksmīgi braucošo līderi Tomasu Kjēru Olsenu viņam panākt tā arī neizdevās.

Pirmajā braucienā lija, tāpēc trase bija ļoti dubļaina un slapja, vairākiem dalībniekiem piedzīvojot kritienus un ķibeles.

Līdz ar to pirmajā braucienā uzvarēja Olsens, kuram pēc divām sekundēm sekoja Jonass. Tikmēr trešais bija francūzis Benuā Paturels.

Savukārt otrajā braucienā, kurā apstākļi arī nebija pārāk uzlabojušies, Jonasam padevās ne pārāk veiksmīgs starts, tāpēc viņš uz brīdi atradās ārpus labāko sešinieka. Tiesa, latvietis pakāpeniski uzlaboja savas pozīcijas un otrā brauciena beigās pacēlās uz trešo vietu. Šo pozīciju viņš arī sekmīgi nosargāja.

Otrajā braucienā uzvaru tikmēr guva Sīvers, kurš latvieti pamanījās apsteigt par apli, bet viņam sekoja Bogers un Jonass.

Krievijā pasaules čempionāta etaps risinās pirmoreiz kopš 2012.gada.

Pasaules čempionātā kopvērtējumā MX2 klasē pēc desmit posmiem Jonasam ir 414 punkti, ar 369 punktiem seko Sīvers, bet trešais ar 317 punktiem ir Olsens.

Jonass šosezon triumfējis jau piecos posmos.

Savukārt prestižākajā MXGP klasē uzvaru svētdien šajā posmā izcīnīja beļģis Klemāns Desaijs, kurš pirmajā braucienā bija trešais, bet otrajā finišu sasniedza pirmajā pozīcijā. Tikmēr otro vietu ieguva Jonasa komandas biedrs Džefrijs Herlingss, kurš tagad pārgājis uz MXGP klasi, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās francūzis Gotjē Polēns.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 381 punktu ir itālietis Antonio Kairoli, kurš svētdien ierindojās piektajā vietā, bet viņam ar 334 punktiem seko Desaijs, kamēr trešais ar 333 punktiem ir Polēns. Savukārt pēc ļoti neveiksmīga sezonas sākuma ceturtais šobrīd ir Herlingss.

Šajā sezonā pasaules čempionātā paredzēti 19 posmi.


Pievieno komentāru

Sports