Jonass nākamajā pasaules čempionāta sezonā startēs ar 1. numuru

Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass nākamās sezonas pasaules čempionāta MX2 klases sacensībās startēs ar 1.numuru, tādējādi nomainot sev ierasto 41.

Šogad 20 gadus vecais Jonass pārrakstīja Latvijas motokrosa vēsturi un kļuva par MX2 klases pasaules čempionu. Kā labākajam viņam pienākas iespēja nākamajā sezonā startēt ar 1.numuru, turklāt latvietis šo izdevību arī izmantos, vēsta "Ontrackoffroad.com", vēsta LETA.

Iepriekš savas karjeras laikā Jonass lielākoties sacenties ar 41.numuru.

"Šāda iespēja dzīvē negadās bieži, tad kāpēc gan man ko tādu neizmantot?" sacīja Jonass.

Zīmīgi, ka Jonass nākamajā sezonā kļūs par pirmo motokrosa braucēju kopš 2015.gada, kurš aizstāvēs MX2 pasaules čempiona titulu, jo iepriekš labākie Tims Gajsers un Džefrijs Herlingss uzreiz triumfa pārcēlušies uz prestižāko MXGP klasi.

Nākamajā sezonā Jonasam konkurenci nesagādās MX2 vicečempiones Žeremijs Sīvers, kurš jaunajā sezonā startēs MXGP klasē.

Nākamā sezona arī Jonasam būs pēdējā pasaules čempionāta MX2 klasē, bet pēc tam viņam būs jāpāriet uz prestižāko MXGP.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Jonasu nākamajā sezonā trenēs beļģis Harijs Evertss, kurš pats pasaules čempionātā triumfējis četras reizes, bet viņa dēls Stefans Evertss to paveica pat desmit reižu.

Vēl 2015.gadā latvieti trenēja Stefans Evertss un tiek ziņots, ka jau tad bijusi sadarbība arī ar viņa tēvu. Savukārt 2016.gadā ar viņu strādāja piecas reizes par čempionu kļuvušais Žoels Smetss, kamēr šogad to darīja Marks de Rūvers no Nīderlandes.

Jau iepriekš šomēnes sportista tēvs Kaspars Jonass sarunā ar aģentūru LETA atklāja, ka sadarbība ar de Rūveru netiks turpināta, jo neesot patikuši daži trenera "gājieni un darbības". Kā vienu no iemesliem Jonass vecākais minēja to, ka de Rūveram bijusi vāja komunikācija ar Jonasa fiziskās sagatavotības treneri Villiju Lindenu.

Līdz Jonasa triumfam pasaules čempionātos motokrosā latvieši titulus bija izcīnījuši vien blakusvāģu sacensībās, kur savulaik dominēja Kristers Serģis un Artis Rasmanis, kuriem izdevās piecas reizes kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Tāpat blakusvāģu sacensībās trīskārtējs planētas čempions ir kantētājs Kaspars Stupelis, bet reizi pie zelta tika arī Kaspars Liepiņš.

Pievieno komentāru

Sports