Jonass izcīna uzvaru pasaules čempionāta Francijas posma kvalifikācijā

Talantīgais latviešu motokrosa braucējs Pauls Jonass no "Red Bull KTM Factory Racing" komandas sestdien Francijā izcīnīja uzvaru pasaules čempionāta devītā posma kvalifikācijas sacensībās MX2 klasē.

Jonass, kurš ir MX2 klases šīs sezonas kopvērtējuma līderis, kvalifikācijā 12 apļus veica 24 minūtēs un 15,271 sekundē, par 2,187 sekundēm pārspējot mājinieku Benuā Paturels, kamēr vēl 16,250 sekundes viņam zaudēja beļģis Žiljēns Lībers, raksta LETA.

Labāko apļa laiku kvalifikācijā uzrādīja Paturels.

Francijas "Grand Prix" izcīņas abi braucieni notiks svētdien.

Pasaules čempionātā kopvērtējumā MX2 klasē pirms devītā posma līderis ar 325 punktiem ir Jonass, bet 288 punktus ieguvis šveicietis Žeremijs Sīvers, kurš kvalifikācijā ieņēma tikai 13.vietu. Savukārt trešais ar 264 punktiem ir dānis Tomass Kjērs Olsens, kam sestdienas kvalifikācijā izdevās finišēt piektajā vietā.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē kvalifikācijā ātrākais bija beļģis Klemāns Desaijs, kurš aiz sevis atstāja mājinieku Romēnu Fevru un bijušo Jonasa komandas biedru Džefriju Herlingsu no Nīderlandes.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā MXGP klasē līderis ar 305 punktiem ir itālis Antonio Kairoli, kurš kvalifikācijā sestdien bija sestais. Viņam ar 261 punktu seko pagājušās sezonas čempions slovēnis Tims Gajsers, savukārt trešais ar 260 punktiem ir francūzis Gotjē Polēns.

Jonass šosezon piedalījies visos astoņos pasaules čempionāta etapos, 16 braucienos tiekot pie astoņām uzvarām, kas ļauj atrasties kopvērtējuma līderpozīcijā.

Maija sākumā notikušajā posmā Ķegumā Jonass pirmajā braucienā bija trešais, bet otrajā izcīnīja pirmo vietu, divu braucienu summā ieņemot otro pozīciju.

Iepriekšējā sezonā MX2 klasē dominēja Jonasa komandas biedrs Džefrijs Herlingss, kurš tagad pārgājis uz MXGP klasi.

Pērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē. Savukārt 2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions.

Šajā sezonā pasaules čempionātā paredzēti 19 posmi.


Pievieno komentāru

Sports