Jonass ceturto reizi šosezon triumfē pasaules čempionāta posmā, nostiprinoties kopvērtējuma līderpozīcijā

Talantīgais latviešu motokrosa braucējs Pauls Jonass no "Red Bull KTM Factory Racing" komandas svētdien triumfēja Francijā notiekošajā pasaules čempionāta devītajā posmā MX2 klasē, nostiprinoties kopvērtējuma līderpozīcijā.

Jonass uzvarēja pirmajā braucienā, bet otrajā bija otrais un summā viņš triumfēja jau ceturto reizi šosezon, raksta LETA.

Pirmajā braucienā Jonass līderpozīciju pārņēma jau no starta, turpinājumā lēnām palielinot pārsvaru. Vēl četrus apļus pirms distances beigām latvieša pārsvars bija astoņas sekundes, tomēr turpinājumā tas samazinājās un finišā viņš par divām sekundēm apsteidza šveicieti Žeremiju Sīveru.

Savukārt uzreiz aiz Sīvera finišēja mājinieks Benuā Paturels.

Tikmēr otrajā braucienā no starta pirmais aizbrauca Peturels, kuru latvietim tā arī neizdevās apsteigt, finālā piekāpjoties par nepilnām divām sekundēm. Tikmēr trešais palika Sīvers.

Līdz ar to posmā triumfēja Jonass, otro vietu guva Paturels, kamēr trešais palika Sīvers.

LETA jau vēstīja, ka sestdien Jonass uzvarēja arī kvalifikācijā.

Pasaules čempionātā kopvērtējumā MX2 klasē pēc šī posma Jonasam ir 372 punkti, ar 330 punktiem seko Sīvers, bet trešais ar 291 punktu ir svētdien septīto vietu guvušais dānis Tomass Kjērs Olsens.

Jonass šosezon 17 braucienos ticis pie deviņām uzvarām. Līdz šai sezonai latvietis pasaules čempionātā bija spējis uzvarēt tikai vienā braucienā, kā arī ne reizi nebija triumfējis posma summā.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē svētdien triumfēja beļģis Klemāns Desaijs, kurš pirmajā braucienā bija ceturtais, bet otrajā uzvarēja. Viņš divu braucienu summā par punktu apsteidza itāli Antonio Kairoli, kurš braucienos guva attiecīgi otro un trešo vietu, bet trešais palika francūzis Gotjē Polēns.

Pirmajā braucienā uzvaru svinēja Maksimiliāns Nāgls no Vācijas, kurš pēc tam otrajā braucienā bija devītais.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā MXGP klasē līderis ar 347 punktiem ir Kairoli, kuram ar 297 punktiem seko Polēns, kamēr trešais ar 289 punktiem ir Desaijs.

Pirms šī posma otrais vēl bija pagājušās sezonas čempions slovēnis Tims Gajsers, tomēr svētdien viņš traumas dēļ uz starta neizgāja. Pēdējos trijos posmos Gajsers kopā nopelnījis tikai 25 punktus, kas ir tikpat cik var nopelnīt par uzvaru vienā braucienā.

Šajā sezonā pasaules čempionātā paredzēti 19 posmi.

Pievieno komentāru

Sports