Jonasam piektā vieta pasaules čempionāta Itālijas posma kvalifikācijā

Talantīgais latviešu motokrosa braucējs Pauls Jonass no "Red Bull KTM Factory Racing" komandas sestdien izcīnīja piekto vietu Itālijā notiekošā pasaules čempionāta piektā posma kvalifikācijas sacensībās MX2 klasē.

Par sestdienas kvalifikācijas sacensību uzvarētāju MX2 klasē kļuva Dānijas motobraucējs Tomass Kjērs Olsens, kurš aiz sevis atstāja pasaules čempionāta kopvērtējuma līderi, šveicieti Žeremiju Sīveru un Jonasa komandas biedru Horhi Prado Garsiju no Spānijas. Tikmēr Jonass uzvarētājam piekāpās par nedaudz vairāk kā 14 sekundēm, raksta LETA.

Lai arī kvalifikācijas sacensību pašā sākumā vadībā izvirzījās Garsija, viņš pirmo vietu nenoturēja, jo viņu apdzina Olsens. Tikmēr Jonass atradās ārpus labāko piecinieka, bet kvalifikācijas gaitā pamazām savas pozīcijas uzlaboja un pakāpās līdz piektajai vietai.

Pasaules čempionātā kopvērtējumā MX2 klasē līderim Sīveram ir 153 punkti, viņam ar 145 punktiem seko Jonass, bet pa 139 punktiem iekrājuši beļģis Žuljēns Lībers un francūzis Benuā Paturels.

Savukārt MXGP kvalifikācijas sacensībās uzvaru izcīnīja titulētais itālis Antonio Kairoli, kurš par nepilnām trim sekundēm apsteidza Gotjē Polēnu no Francijas.

Tikmēr trešais bija slovēņu motosportists Tims Gajsers, kurš ir pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc četriem posmiem Gajseram ir 156 punkti, viņam ar 136 punktiem seko Kairoli, bet trešais ar 119 punktiem ir beļģis Klemāns Desaijs, kurš sestdien kvalifikācijā bija sestais.

Paralēli pasaules čempionātam Itālijā notiek arī Eiropas čempionāta pirmais posms, kur sestdien pirmajā braucienā EMX250 klasē latvietis Kārlis Sabulis ierindojās augstajā otrajā vietā, par 22,3 sekundēm atpaliekot no uzvarētāja, itāļa Simones Furloti.

Sabulim sīvā cīņā izdevās nosargāt otro vietu, jo finišā viņš tikai par pussekundi apsteidza citu Itālijas sportistu Alberto Forato.

Otrais brauciens notiks svētdien.

Sezonas pirmajā posmā Katarā Jonass izcīnīja uzvaru. Iepriekšējo reizi braucienā latvietis bija spējis uzvarēt 2015.gada sezonas beigās, kad bija labākais Meksikā. Savukārt pie pārliecinošas uzvaras latvietis tika arī sezonas trešajā posmā Argentīnā.

Iepriekšējās sezonās šajā klasē dominēja Jonasa komandas biedrs Džefrijs Herlingss, kurš tagad beidzot pārgājis uz MXGP klasi.

Pērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē. Savukārt 2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions.

Pērn MX2 klasē startēja vēl divi latvieši Kārlis Sabulis un Roberts Justs, kurš iepriekšējā sezonā guva pat četrus smadzeņu satricinājums, kas viņam pēc ārstu ieteikuma licis priekšlaicīgi noslēgt karjeru.

Šajā sezonā pasaules čempionātā paredzēti 19 posmi, bet Latvijas etaps Ķegumā notiks maija pirmajā nedēļas nogalē.

Pievieno komentāru

Sports