Jonasam daudzsološs sniegums un devītā vieta pasaules čempionāta MX2 klases posmā

Latvijas jaunais motobraucējs Pauls Jonass svētdien Beļģijā izcīnīja augsto devīto vietu pasaules čempionāta motokrosā 15.posmā MX2 klasē.

KTM rūpnīcas satelītkomandā "KTM Marchetti" startējošais Jonass pirmajā braucienā bija izcils, iegūstot piekto vietu. Viņš 18 apļu summā par 54,482 sekundēm zaudēja uzvaru izcīnījušajam britam Maksam Enstijam, bet savu tuvāko sekotāju prata apsteigt par mazā kā divām sekundēm.

Otrajā braucienā Jonasam vairs tika labi nesekmējās, jo tika ieņemta 12.pozīcija minūti un 40,665 sekundes aiz uzvarējušā francūža Žerdī Tiksjē.

Teicams Jonass bija jau sestdienas kvalifikācijas sacensībās, kad ierindojās piektajā vietā, bet abu svētdienas braucienu summā viņš tika pie 25 punktiem, kas deva devīto vietu.

Kā ziņots, Jonass šonedēļ uz pieciem gadiem pagarinājis līgumu ar KTM rūpnīcu un no nākamās sezonas startēs MX2 čempionāta spēcīgākajā vienībā "Red Bull Factory". Paredzams, ka nākamajā sezonā viņš būs komandas biedrs divkārtējam MX2 klases čempionam Džefrijam Herlingsam no Nīderlandes.

Otrs Latvijas sportists MX2 klasē Roberts Justs svētdien pirmajā braucienā ierindojās 13.vietā, uzvarētājam piekāpjoties par apli, bet otrajā braucienā viņam 14.pozīcija teju divas minūtes aiz uzvarētāja. Posma kopvērtējumā viņš ar 15 punktiem ierindojās 14.vietā.

Pievieno komentāru

Sports