Jonasam ceturtā vieta pasaules čempionāta Lielbritānijas posma pirmajā braucienā

Talantīgais Latvijas motobraucējs Pauls Jonass svētdien izcīnīja ceturto vietu Lielbritānijā notiekošā pasaules čempionāta motokrosā MX2 klasē sezonas septītā posma pirmajā braucienā.

Sacensības Jonass iesāka īpaši veiksmīgi, pēc pirmā apļa izvirzoties brauciena līderpozīcijā. Tomēr pēc diviem apļiem latvietis bija zaudējis trīs pozīcijas un ieņēma ceturto vietu. Turpmāko 17 apļu distanci Jonass aizvadīja stabili un līdz finišam nosargāja ceturto pozīciju.

Tikmēr vēl viens latvietis Roberts Justs no "HSF Logistics" komandas pēc pirmā apļa bija 15.pozīcijā, bet, arī aizvadīdams stabilu braucienu, pirmo braucienu noslēdza 14. vietā.

Uzvaru pirmajā braucienā izcīnīja Jonasa komandas biedrs Džefrijs Herlingss no Nīderlandes, bet aiz viņa sekoja šveicietis Valentīns Gilo un brits Makss Anstī.

Jau vēstīts, ka Jonass, kurš šosezon pārstāv KTM rūpnīcas komandu "Red Bull KTM Factory Racing", kvalifikācijā izcīnīja ceturto vietu, bet Justs bija 17.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc sešiem posmiem pārliecinošs līderis ar 261 punktu ir Herlingss, kuram ar 185 punktiem seko francūzis Dilans Fernandiss, tomēr viņš traumas dēļ šosezon vairs nestartēs. Savukārt Jonass ar 148 punktiem atrodams trešajā pozīcijā.

Tikmēr Justs ar 62 punktiem kopvērtējumā atrodams 18.pozīcijā.

Savukārt Latvijas labākais motokrosa braucējs Matīss Karro, kurš sacensību apritē pēc traumas izārstēšanas atgriezās tikai maija sākumā, Eiropas čempionāta (EMX) 250 kubikcentimetru klasē pirmajā braucienā izcīnīja 31.pozīciju, no uzvarētāja amerikāņa Darjana Sanajeja atpaliekot par apli.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē pirmajā braucienā Latvijas sportists Dāvis Ivanovs ("MX Moduls") finišēja 18.vietā, bet uzvaru izcīnīja itālis Antonio Karoli, atstājot aiz sevis Klemānu Desaiju un Maksimiliānu Naglu.

MXGP klasē čempionāta kopvērtējumā pašlaik līderis ar 259 punktiem ir vācietis Nagls, kuram 12 punktus zaudē Desaijs no Beļģijas. Savukārt Kairoli ar 229 punktiem atrodams trešajā pozīcijā.

Šis Ivanovam ir otrais pasaules čempionāta etaps šosezon, bet kopā latvietim plānota dalība septiņās sacensībās.

Pasaules čempionātā šosezon plānoti 18 etapi, turklāt 12.jūlijā sportistiem arī plānotas sacensības Ķeguma trasē Latvijā.