Jeļizarova iekļūst 3000 metru šķēršļu skrējiena finālā

Latvijas vidējo distanču skrējēja Poļina Jeļizarova piektdien uzrādīja savu sezonas labāko rezultātu Šveices pilsētā Cīrihē notiekošā Eiropas čempionāta vieglatlētikā 3000 metru šķēršļu skrējienā priekšsacīkstēs, nodrošinot vietu finālā.

Jeļizarova startēja otrajā priekšsacīkšu skrējienā un starp 11 sportistēm ierindojās ceturtajā vietā, uzrādot laiku deviņas minūtes un 52,58 sekundes. Tādējādi atlēte par 0,04 sekundēm uzlabojusi savu sezonas labāko rezultātu.

Kopumā starp diviem kvalifikācijas skrējieniem Jeļizarova uzrādīja desmito labāko rezultātu.

Fināla sacensības paredzētas svētdien.

Pēc ļoti veiksmīgā 2012.gada, kurā vairākkārt Jeļizarova laboja personiskos rekordus, pērn sportiste ārstēja pēdas traumu. Šogad atlēte nomainījusi treneri un atgriezusies sacensību apritē.

Iepriekšējās Eiropas čempionātā Latvijas pārstāve bija sestā.

Dienas turpinājumā dalību sacensībās ņems vēl trīs Latvijas atlēti.

Šobrīd startu septiņcīņas piektajā disciplīnā - tāllēkšanā - uzsākusi Latvijas daudzcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa. Vēlāk dienas gaitā tai sekos arī šķēpa mešana un 800 metru skrējiens. Pēc pirmās sacensību dienas latviete ieņem desmito vietu.

Septiņcīņas pirmajā disciplīnā 100 metru barjerskrējienā 24 sportistes tika sadalītas trijos skrējienos, latvietei savā skrējienā finišējot pēc 13,61 sekundes, kas bija desmitais labākais rezultāts un deva 1034 punktus.

Otrā disciplīna sportistēm bija augstlēkšana. Latviete ar pirmo mēģinājumu pārvarēja 1,76 metru, 1,79 metru un 1,82 metru augstumā novietotās latiņas, bet 1,85 metri viņai nepadevās. Tomēr Ikauniece-Admidiņa tāpat šajā disciplīnā sasniedza dalītu piekto labāko rezultātu, tiekot pie 1003 punktiem, kas kopvērtējumā ļāva pakāpties uz septīto pozīciju.

Trešā bija lodes grūšana, kas Ikauniecei-Admidiņai nav starp mīļākajām disciplīnām. Latviete lodi grūda 12,58 metrus tālu, ieņemot 22.vietu un apsteidzot vien vienu konkurenti. Par šo rezultātu latviete tika pie 700 punktiem, kopvērtējumā atkrītot uz 12.vietu.

Savukārt nedaudz vēlāk sekojušajā 200 metru skrējienā Ikauniece-Admidiņa ieņēma desmito vietu, finišējot pēc 24,75 sekundēm. Tas deva 910 punktus un arī summā viņa pakāpās uz desmito pozīciju.

Kopvērtējumā pēc četrām disciplīnām līderpozīciju ar 3851 punktu saglabāja beļģiete Nafisatu Tiama, kura tagad vien par sešiem punktiem apsteidz Nadīni Brērseni no Nīderlandes. Savukārt Ikauniece-Admidiņa tikusi pie 3647 punktiem.

Kā Ikauniece-Admidiņa atzina intervijā Latvijas Vieglatlētikas savienībai (LVS), viņa vēlējusies labot Latvijas rekordu, tomēr lēnais 200 metru skrējiens vairs nedod lielas cerības uz to.

Tāpat rīta sesijā startēs arī Dmitrijs Jurkevičs, kurš plkst.13.05 uzsāks priekšsacīkšu skrējienu 1500 metros.

Jurkevičs šajā čempionātā jau piedalījās 800 metros, kur palika vien 30.vietā, tomēr jau pirms sacensībām Latvijas sportists izteicās, ka viņam galvenais starts būs tieši 1500 metros.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā pirms diviem gadiem Helsinkos Jurkevičs 1500 metros izcīnīja augsto, sesto vietu.

Šoreiz svētdien gaidāmajam finālam kvalificēsies katra priekšsacīkšu skrējiena četri labākie sportisti un vēl četru nākamo ātrāko rezultātu uzrādītāji.

Tikmēr vakara sesijā plkst.20.30 tāllēkšanas sacensību priekšsacīkstes sāks Elvijs Misāns.

Šajā sezonā Misāns beidzot pārvarēja astoņu metru robežu, jūnijā Eiropas komandu čempionātā lecot 8,05 metrus tālu. Latvijas rekords tāllēkšanā - 8,07 metri - jau kopš 1983.gada pieder Jurim Tonem.

Svētdien gaidāmajam finālam kvalificēsies visi sportisti, kas lēks vismaz 8,00 metrus tālu, vai arī 12 labāko rezultātu uzrādītāji.

Eiropas čempionāts, kurā kopā piedalīsies 24 Latvijas sportisti, ilgs līdz svētdienai. Sacensības tiešraidē būs iespējams vērot arī Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Iepriekš Eiropas čempionāts risinājās reizi četros gados, bet kopš 2012.gada tas notiek katru otro gadu un arī gados, kad tiek aizvadītas vasaras olimpiskās spēles. Kopš 1994.gada Latvija Eiropas čempionātos tikusi pie astoņām medaļām.

Līdz šim labāko sniegumu no Latvijas sportistiem šajās sacensībās uzrādījusi šķēpmetēja Madara Palameika, kura ceturtdien izcīnīja ceturto vietu, bet dienu pirms tam Aiga Grabuste bija piektā labākā tāllēkšanā.

Pievieno komentāru

Sports