Jēkabsone-Žogota pēc pirmā posma spēlēm kļuvusi par Eiropas čempionāta rezultatīvāko spēlētāju

Eiropas sieviešu basketbola čempionātā pēc pirmā posma spēlēm rezultatīvākā spēlētāja ir Latvijas izlases līdere Anete Jēkabsone-Žogota, kura vidēji ik mačā guvusi 23,7 punktus.

Otrā rezultatīvākā spēlētāja čempionātā pēc pirmā grupu turnīra ar 21,3 punktiem vidēji ik mačā ir grieķiete Evantia Malci, kurai ar 19 punktiem seko lietuviete Egle Stankevičiene.

Savukārt pirmo vietu precīzāko spēlētāju sarakstā ieņem cita Latvijas izlases līdere Gunta Baško, kura realizējusi 63% metienu no spēles. Šajā statistikas rādītājā Jēkabsone-Žogota ar 60,9% ieņem otro vietu, bet trešā ar 60,5% precīzu metienu ir Šaja Dorona no Izraēlas valstsvienības.

Precīzāko divpunktu metienu statistikā pirmajā četriniekā ir trīs Latvijas spēlētājas. Ar 78,9% precizitāti metusi Zane Tamane, otro vietu ar 70% ieņem Jēkabsone-Žogota, bet Baško ar 63,6 procentiem ir ceturtā. Trešā ar 69% precizitāti divpunktu metienos ir Dorona.

Jēkabsone-Žogota ar 46 kopumā izdarītiem metieniem ir ieņem trešo pozīciju šajā statistikas ailītē, atpaliekot tikai no Melci, kura izpildījusi 61 metienu pa grozu, un spānietes Annas Montanjanas, kura pretinieču grozu apdraudējusi 48 reizes.

Latvijas centra spēlētāja Tamane ar vidēji ik mačā izcīnītām 8,7 atlēkušajām bumbām zem groziem ir otrā šajā rādītājā, bet līdere ar vidēji spēlē iegūtām deviņām bumbām zem groziem ir poliete Evelīna Kobrina. Savukārt cīņā pie sava groza Tamane ar 7,7 atlēkušajām bumbām ir čempionāta līdere.

Jēkabsone-Žogota vidēji mačā izpildījusi arī 4,7 atlēkušās bumbas, kas ir otrs labākais rādītājs čempionātā. Līdere ar sešām rezultatīvām piespēlēm ir turciete Birsela Vardarli, bet trešo vietu ar vidēji 4,3 rezultatīvām piespēlēm ik mačā ir Lirona Cohena no Izraēlas.

Jēkabsone-Žogota katrā spēlē pieļāvusi arī 4,3 kļūdas, kas ir piektais sliktākais rādītājs, bet Baško ar 3,7 kļūdām ir septītā. Visvairāk - 5,7 kļūdas ik spēlē - pieļāvusi Baltkrievijas izlases spēlētāja Natālija Marčanka.

Pievieno komentāru

Sports