"Jaunība” atgriežas uz autosporta skatuves ar rallijsprintu Valdemārpilī

Nākamās nedēļas nogalē, 19. jūlijā Valdemārpils apkārtnē risināsies Latvijas rallijsprinta čempionāta piektais posms „Jaunība 2009”. Tā ir savulaik populārā rallija „Jaunība” atgriešanās uz Latvijas autosporta skatuves pēc vairāku gadu pauzes.

Latvijas rallijsprinta čempionātā pēc maija beigās aizvadītā „“Tengtools” rally Madona 2009” bija iestājusies pusotru mēnesi ilga pauze. Sacensību seriāls atsāksies nākamās nedēļas nogalē ar rallijsprintu „Jaunība 2009” Valdemārpils apkārtnē. Čempionāta trīs noslēdzošie posmi tiks aizvadīti triecientempā – trīs nedēļas pēc „Jaunība 2009” 8. un 9. augustā risināsies „Gulbis 2009” Gulbenē, bet punkts sezonai tiks pielikts augusta pēdējā nedēļas nogalē ar „Kurzeme 2009”, kas vienlaikus būs arī Latvijas rallija un rallija-reida čempionāta posms.

Autosporta līdzjutēji ar stāžu noteikti atceras ralliju ar nosaukumu „Jaunība”. Rallijs „Jaunība” aizsākās sešdesmitajos gados ar mērķi audzināt jaunos sportistus – sākotnēji šīs bija sacensības, kurās rallija gaitas varēja uzsākt jaunie braucēji. Daudzi šobrīd Latvijas autosportā ietekmīgi cilvēki savas sporta gaitas uzsākuši tieši ar „Jaunību”. Piemēram, Latvijas Automobiļu federācijas viceprezidents Andris Zvingevics atminas, ka viņa debija rallijā notikusi 1967. gadā „Jaunībā”. Blakus iesācējam automašīnā atradās jau pieredzējis autosporta braucējs un pie stūres varēja sēsties abi, ar nosacījumu, ka meistars nedrīkst veikt vairāk par 30% trases. Laika gaitā rallija „Jaunība” kategorija cēlās, sasniedzot pirmās grupas klasifikāciju. Rallijs Valdemārpilī allaž bijis cieņā – daudzus gadus šajā pilsētā risinājās pat divi ralliji: jau pieminētais „Jaunība” un arī „Talsi”. Kā pirmais savu pastāvēšanu beidza „Jaunība”, bet pēdējais rallijs ar nosaukumu „Talsi” Valdemārpilī tika aizvadīts deviņdesmito gadu sākumā.

Zināms, ka rallijs „Talsi” šobrīd sekmīgi norisinās Talsos un šogad to pirmoreiz organizēja autosportists Raimonds Strokšs, izpelnoties līdzjutēju un sportistu atzinību. Sanākot kopā „Valdemārpils sporta kluba” entuziastiem, pirms šīs sezonas tika izlemts atjaunot „Jaunības” tradīcijas, par atgriešanās ceļu izvēloties rallijsprinta čempionātu.

Rallijsprinta „Jaunība 2009” rīkotāji „Valdemārpils sporta kluba” sadarbībā ar „B&K Rallijs” un Valdemārpils Domi sportistiem sagatavojuši divus ātrumposmus, kuri būs jāveic pa trim reizēm.

Tādējādi izveidota ļoti kompakta trase, kas ļaus līdzjutējiem ātri nokļūt no viena ātrumposma uz otru, savukārt sportistiem samazinās izdevumus par degvielu. Sākotnēji bija plānoti trīs ātrumposmi (viens ar mākslīgo tramplīnu; diemžēl šis „dops” nebūs), tomēr ekonomiskā situācija valstī un sarukušais dalībnieku skaits lika ieviest distancē korekcijas. Ātrumposmi izvietoti diezgan blīvi apdzīvotās vietās, tāpēc organizatori vēršas pie dalībniekiem un skatītājiem ar lūgumu būt ļoti uzmanīgiem un nepārsniegt atļauto ātrumu. Trases pierakstīšana risināsies sestdien, 18. jūlijā, bet sacensību starts paredzēts 19. jūlijā plkst. 10 pie Valdemārpils pilsētas bibliotēkas. Plašāka informācija par rallijsprintu „Jaunība 2009” būs pieejama nākamnedēļ www.autosport.lv un www.4rati.lv.

Pievieno komentāru

Sports