Jaunajā Latvijas vīriešu handbola sezonā nestartēs Stopiņu NHK un RTU komandas

Latvijas vīriešu handbola čempionātā jaunajā sezonā nestartēs Stopiņu NHK un RTU komandas, vēsta sacensību organizatori.

Kā zināms, aizvadītajā sezonā vīru konkurencē čempionātā startēja desmit klubi, tomēr šogad tie būs vien astoņi - Dobeles "Tenax", "Celtnieks"/LSPA, "Jūrmalas Sports", Ludzas "Latgols", "Vaiņode", ASK/LU un "Ogre" un Latvijas 1998.gadā dzimušo spēlētāju izlase "LAT-98".

Jaunajā virslīgā sezonā, kas startēs septembra otrajā pusē, komandas aizvadīs trīs apļu turnīru, sacenšoties katra ar katru trīsreiz un kopumā regulārajā čempionātā aizvadot 21 spēli. "LAT-98" komanda spēlēs bez vietas izcīnīšanas tiesībām un nepiedalīsies izslēgšanas turnīrā, taču iegūtie punkti pret šo komandu tiks skaitīti kopvērtējumā.

Regulārā čempionāta uzvarētājs automātiski iekļūs pusfinālā, bet komandas, kas izcīnījušas no otrās līdz septītajai, vietai sacentīsies ceturtdaļfinālā. Savukārt klubi, kas ceturtdaļfinālā piedzīvos zaudējumus, tiks sarindoti no 5. līdz 8. vietai saskaņā ar regulārajā čempionātā izcīnītajām vietām. Ceturtdaļfinālā un pusfinālā komandas spēlē līdz divām uzvarām, finālā un spēlē par trešo vietu - līdz trijām uzvarām.

Tikmēr regulārā čempionāta pēdējās vietas īpašnieks aizvadīs pārspēles ar pirmās līgas uzvarētāju, lai divu spēļu summā uzzināt, kuram klubam būs tiesībām cīnīties virslīgā jau 2015./2016.gada sezonā.

Savukārt Latvijas sieviešu čempionātā jaunajā sezonā piedalīsies septiņi klubi, kas būs par vienu vairāk nekā iepriekšējā sezonā. Jaunpienācēja sacensībās būs "Skrīveru" komanda, bet bez tās piedalīsies arī pērnās sezonas dalībnieces Stopiņu NHK, Ludzas "Latgols", LSPA, Dobeles SS/REIR , Salaspils SS un "LAT-98" komandas.

Arī sieviešu čempionātā tiks aizvadīti trīs apļi.

Izslēgšanas spēļu pusfināliem automātiski kvalificēsies regulārā turnīra divas labākās komandas, bet vienības, kas izcīnījušas no trešās līdz sestajai vietai, aizvadīs ceturtdaļfinālus, kur uzvarētājs tiks noskaidrotas divu spēļu summā, pusfinālā, finālā un spēlē par trešo vietu - sērija ritēs līdz divām uzvarām.

Tikmēr vīriešu pirmajai līgai jaunajai sezonai pieteikušās deviņas komandas - Stopiņu NHK, RTU-S, "Jūrmalas Sports - 2", "Skrīveri"/"Aizkraukle", Ludzas "Latgols juniori", Dobeles SS, "Celtnieks"/"Vangaži", ONSC/"Ogre" un Salaspils SS.

Kā zināms, aizvadītajā sezonā vīriešu čempionātā pēc 15 gadu pārtraukuma uzvaras laurus plūca Dobeles "Tenax" handbolisti, bet sieviešu konkurencē uzvarēja Stopiņu NHK. Savukārt par 1.līgās uzvarētājiem tika kronēti RTU-S handbolisti.

Pievieno komentāru

Sports