Jaunais MML Sports Lancer Evolution rallija automobilis piedzīvojis pirmo testu sēriju

Kompānija "MML Sports", kas pēc "Mitsubishi" rūpnīcas komandas aiziešanas no pasaules rallija čempionāta tika radīta uz pasaules autosportā labi pazīstamās kompānijas "Ralliart Europe" bāzes, Velsā veiksmīgi aizvadījusi sava jaunā rallija automobiļa MML Sports Lancer Evolution pirmo testu sēriju, lai turpinātu tā sagatavošanas darbus debijas rallijam "Talsi 2009".

Tā laikā jaunais rallija automobilis tiks uzticēts divkārtējam Lielbritānijas rallija čempionam Guy Wilks un viņa stūrmanim Phil Pugh, kuri, pateicoties kompāniju "LDz Cargo" un "Balta" atbalstam, startēs "Skandi Auto Rally Team" komandas sastāvā. Viņu komandas biedri šajā rallijā būs Raimonds Kisiels un Gatis Panavs, kuri startēs ar kompānijas "MML Sports" sagatavoto Mitsubishi Lancer WRC sporta automobili.

MML Sports Lancer Evolution jaunā rallija automašīna, izmantojot kompānijas "MML Sports" inženieru vairāk kā divdesmit gadus ilgo pieredzi un zināšanas rallija automobiļu būvē, kas "Mitsubishi" pasaules rallija čempionātā savulaik ļāva izcīnīt vienu ražotāja un četrus pilotu čempionu titulus, būvēta atbilstoši visām Starptautiskās Automobiļu federācijas FIA N4 grupas prasībām uz jaunākās, desmitās paaudzes Mitsubishi Lancer Evolution sporta automašīnas bāzes. Ņemot vērā, ka pasaulē uz šīs jaunās sporta automašīnas bāzes ir uzbūvētas tikai dažas rallija automašīnas, "MML Sports" inženieri, cenšoties radīt vienu no labākajām N grupas rallija automašīnām, lielu daļu detaļu un sastāvdaļu izstrādāja pilnīgi no jauna. Tā, piemēram, sadarbībā ar degvielas bāku speciālistiem no kompānijas "ATL" tika radīta jauna benzīna bāka, kas atrodas zem sporta automašīnas grīdas, tādējādi ļaujot krietni pazemināt automašīnas smaguma centru. Jaunās automašīnas dzinēju sagatavojis "MML Sports" ilggadējais partneris "HKS", un pārnesumkārba radīta sadarbībā ar kompāniju "Ricardo".

“MML Sports" speciālisti par piemērotāko vietu jaunās sporta automašīnas izmēģināšanai un regulēšanai izvēlējās "Walters Arena" poligonu – vietu, kura parasti tiek iekļauta pasaules rallija čempionāta Lielbritānijas posma ātrumposmos. Divu dienu ilgās testu sērijas pamatuzdevums bija kopā ar divkārtējo Somijas rallija čempionu, bijušo "Mitsubishi World Rally Team" testa pilotu un pieredzes bagāto rallija veterānu, somu Lasse Lampi un amortizatoru piegādātāja "BOS" inženieriem atrast balstiekārtas pamat regulējumus un izveidot sabalansētu šasiju, tādēļ inženieri izvēlējās divus ceļa posmus – vienu ātru un plūstošu, bet otru šaurāku, līkumaināku un nelīdzenāku.

Pirms šiem testiem "MML Sports" inženieriem nebija priekšstats kā N grupas rallija automobilī iederēsies kompānijas "BOS" amortizatori, ko "MML Sports" kopš 2005. gada izmanto Mitsubishi Lancer WRC sporta automobiļos. Inženieru komanda testiem bija sagatavojusi vairākus amortizatoru komplektus ar dažādiem raksturlielumiem. Tas deva iespēju izvēlēties amortizatorus, kas vislabāk sevi pierādīja abu tipu ātrumposmos, un pēc uzstādīšanas sporta automašīnā ļauj iegūt visprecīzāko regulējumu.

Paralēli amortizatoru testiem, "MML Sports" komandai vairāk kā 200 km garajos testos bija iespēja izstrādāt arī centrālā diferenciāļa regulējumus, un šobrīd kompānijas inženieriem ir skaidri virzieni, tālākai šo regulējumu izstrādei, lai tie būtu pilnībā gatavi uz debijas ralliju.

Pirms jaunās rallija automašīnas ugunskristībām 16. un 17. maijā Latvijā, rallijā "Talsi 2009" "MML Sports" komanda veiks vēl divas testu sesijas ar divkārtējo Lielbritānijas rallija čempionu Guy Wilks. Vienu testu sesiju paredzēts veikt Lielbritānijā, bet otru Latvijā.

Plašāku informāciju par kompāniju "MML Sports" un jauno N grupas rallija automobili MML Sports Lancer Evolution iespējams atrast "MML Sports" mājas lapā www.mml-sports.com

Pievieno komentāru

Sports