Jau piektdien Olimpiskā diena; Nīcas, Pāvilostas un Vaiņodes novadu skolas saņems mini-handbola komplektus

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) ir gandarīta par norises vietām, kuras savu dalību ir pieteikušas atkārtoti, kā arī priecājas par jauniem pieteikumiem.

“Olimpiskā diena 2014” šajā gadā notiks 26.septembrī plkst.10 un, lai veiksmīgāk tai sagatavotos, LOK rīkoja semināru Latvijas “Olimpiskās dienas” organizatoriem. Seminārā pārrunāja “Olimpiskās dienas” pasākumus, jauninājumus, iepazīstināja ar rīta rosmes vingrojumu kompleksu, kā arī tika izlozēti 14 mini-handbola komplekti.

Latvijas Handbola federācija ir nolēmusi 16 mini-handbola komplektus dāvināt Gulbenes, Jēkabpils, Salaspils, Vaiņodes novadu, kā arī Jēkabpils un Ventspils pilsētu skolām.

Savukārt LOK 14 mini-handbola komplektus izlozēja semināra laikā. Izlozē tika noskaidrots, ka mini-handbola komplektus iegūst Auces, Dundagas, Inčukalna, Jaunpiebalgas, Jaunpils, Jelgavas, Krimuldas, Kuldīgas, Ķeguma, Mārupes, Nīcas, Pāvilostas, Preiļu un Vaiņodes novadu skolas.

LOK ģenerālsekretārs, Olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers ir gandarīts, ka “Olimpiskās dienas” ideja attīstās jaunās norises vietās. “Šogad pasākums nedaudz atšķirsies no iepriekšējiem gadiem, jo interesi iesaistīties organizēšanā ir izrādījusi Latvijas Handbola federācija, tāpēc šajā gadā “Olimpiskās dienas” vadlīniju pamatā būs handbols. Turpmāk katru gadu dalībniekus iepazīstināsim ar kādu no Olimpiskajiem sporta veidiem. Šogad iepazīsim ļoti interesantu spēli – mini handbolu, kas noteikti radīs papildus interesi par Olimpisko sporta veidu – handbolu”.

Pagājušā gada rudenī “Olimpiskā diena 2013” vienkopus pulcēja un rīta vingrošanā piedalījās 85 tūkstoši skolēnu 86 norises vietās visā Latvijā, kas bija pasākuma rekords. Līdz ar to šajā gadā tiks sasniegts jauns rekords, jo ir pieteikušies vairāk nekā 95 500 dalībnieku.

Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2014” norises vietās pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Izglītības iestāžu audzēkņi piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, zīmējumu un domrakstu konkursos, kā arī visi kopā izveidos un fotogrāfijās iemūžinās iespaidus par tēmu “Ko es zinu par handbolu?”.

Papildus vienojošajiem pasākumiem, organizētāji “Olimpiskās dienas 2014” norises vietās izstrādās individuālo pasākuma programmu, lai plašāk popularizētu Olimpiskos sporta veidus un Olimpiskās idejas.

“Olimpiskās dienas 2014” pasākumi būs bez maksas, visiem dalībniekiem tiks pasniegti SOK 2014.gada sertifikāti, bet labākajām komandām - speciālbalvas. Viena labākā komanda katrā pašvaldībā saņems LOK kausu.

Ar „Olimpiskās dienas 2014” sarīkošanas nolikumu un citiem jaunumiem var iepazīties www.olimpiade.lv.

“Olimpiskās dienas 2014” pasākumu atbalsta LOK ģenerālsponsori – SIA „Latvijas Mobilais Telefons” un AS „Latvijas Valsts meži”; LOK sponsori – AS „Swedbank” un AS „Latvijas Gāze”; LOK sadarbības partneri AS “LDz Cargo” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Pievieno komentāru

Sports