Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jānis Vorobjovs: "Kāpēc mazajam rallijam jābrauc pa špūrēm?"

Intervija ar rallijsprinta “Jaunība 2009” uzvarētāju un 2009. gada Latvijas rallijsprinta čempionu "4WD+" grupā Jāni Vorobjovu.

Rallija sacensības Valdemārpilī nebija notikušas daudzus gadus. Vai Tev bija zināmi šie ceļi? Un kā kopumā vērtē rallijsprintu „Jaunība 2009” ?

J.V. Ceļi nebija zināmi, es tajā laikā nebraucu, kad šeit gāja rallijs. Es domāju, ka cilvēki ielikuši dvēselīti šajā rallijā un rallijs viņiem izdevās. Ceļi tiešām bija interesanti, gan ātri, gan lēni, visādi. Un lietutiņš bija odziņa šim visam pasākumam un varēja paskatīties pēc rezultātiem, kā kurš brauc.
Jau divus posmus līdz finišam kopā ar stūrmani Guntaru Zicānu esi nodrošinājis čempiona titulu, izcīnot pārliecinošas uzvaras visās piecās aizvadītajās sacīkstēs. Kas ir šī iespaidīga snieguma pamatā?

J.V. Šis ir tehniskais sporta veids un ir svarīgi, cik tu daudz sagatavojies mājās, cik daudz investē tehnikā, kāda pieeja ir pie tehnikas. Tas kopumā salasās un rada kaut kādu rezultātu. Šobrīd tas nozīmē to, ka mēs perfekti pieejam pie visiem šiem punktiem un tāpēc arī bija tāds rezultāts. Bet jebkurā gadījumā varu pateikt to, ka līmenis mums mazajā rallijā ir ļoti labs. Un ir ļoti laba tendence, ka ekipāžas paliek arvien ātrākas un ātrākas.

Vai startēsi atlikušajos rallijsprinta čempionāta posmos? Zināms, ka rallijsprints „Aizpute” ir apvienots ar ralliju „Kurzeme” un tas var radīt grūtības abās ieskaitēs startējošajām ekipāžām.

J.V. Jebkurā gadījumā mums plānos bija braukt visus mazos rallijus un visus lielos rallijus. Gulbeni mēs brauksim simtprocentīgi. Runājot par ralliju Kurzemi, mēs gaidām kaut kādu kompromisu no Latvijas Automobiļu federācijas par komandas ieskaitēm un skatīsimies, ko viņi mums piedāvās. Pēc būtības viņi jau ir mainījuši vienreiz noteikumus spēles gaitā, kas nav pārāk korekti.
Šobrīd ir liela neskaidrība par nākamo sezonu. Viena no versijām paredz rallija un rallisprinta apvienošanu.

J.V.  Es domāju, ja apvienos ralliju ar rallijsprintu, tad rallijsprints nebūs ieguvējs, jo lielais rallijs ies pa priekšu un kāpēc mazajam rallijam jābrauc pa špūrēm? Arī Kurzemē rallijs un rallijsprints būs apvienots un sanāk tā, ka jau pašā sākumā mazā rallija dalībnieki ir zaudētāji, jo viņiem ir daudz lielākas izmaksas pēc tam uz mašīnas sagatavošanu, jo brauc pa špūrēm.

Pievieno komentāru

Sports