Jānis Preiss kļūst par pasaules čempionu ziemas vindsērfinga slalomā

Liepājas braucējs Jānis Preiss pasaules čempionātā ledus un ziemas burāšanā, kas pagājušajā nedēļā norisinājās Rīgā, izcīnīja uzvaru slaloma disciplīnā, izcīnīja uzvaru vindsērfinga slaloma klasē, aģentūru LETA informēja sacensību organizatori.

Par divkārtēju čempionu sacensībās kļuva zviedrs Aleksanders Lāšons, kurš uzvarēja visās spārnu klases disciplīnās. Veiksmīgi startēja arī Latvijas braucējs Ivo Sarja, kurš spārnu klasē slalomā kopvērtējumā ieguva otro vietu, bet papildu disciplīnā - maratonā - trešo vietu.

Pūķu klasē jau kopš pirmās dienas līderi gandrīz visās grupās bija Krievijas braucēji. Par pasaules čempionu kopvērtējumā pūķu klasē kļuva Maksims Šaidakovs, kuram sekoja Dmitrijs Ņikuļiščevs un Aleksejs Ohotņikovs. Savukārt Latvijas braucējs Zigurts Penkulis izcīnīja trešo vietu pūķu klases maratona disciplīnas "Masters" grupā.

Klasiskajās ziemas vindsērfinga disciplīnās - kursā un maratonā nepārspēti palika Polijas braucēji, kuriem īpaši tehniski un ātri braucēji bija jaunieši. Pasaules čempiona titulu kursa disciplīnā kopvērtējumā, kā arī maratonā ieguva Jareks Miarcinskis no Polijas. Savukārt ziemas vindsērfinga slaloma disciplīnā Latvijas braucēji uzrādīja vislabākos rezultātus gandrīz visās grupās. Par pasaules čempionu kopvērtējumā kļuva Jānis Preiss, bet jauniešu grupā triumfēja Rihards Akmentiņš. Lielisku sniegumu parādīja arī Latvijas dāmas - Marta Ozola kopvērtējumā sieviešu grupā ieguva otro vietu, piekāpjoties vienīgi Mariannei Kaplai no Somijas, bet Zane Gailāne izcīnīja trešo vietu.

Nākamais pasaules čempionāts norisināsies 2010.gadā Kvebekā, Kanādā, kas būs arī 30.jubilejas svinības šīm senākajām starptautiskajām ledus un sniega burāšanas sacensībām pasaulē.

Pievieno komentāru

Sports