Janeks Kreitāls: "Pieredzes ziņā esam spēcīgi" 1

Liepājas futbola klubs "1625 Liepāja" sestdien, 5. aprīlī, pulksten 14 Liepājas stadiona "Daugava" rezerves laukumā "Syform" Latvijas futbola čempionāta pirmās līgas pirmajā kārtā spēlēs ar komandu "Tukums 2000 TSS". Komandas vadītājs Janeks Kreitāls ir piesardzīgs par komandas izredzēm izcīnīt godalgas pirmajā līgā.

"Maksimums nav izdarīts, bet uz pirmo spēli būs labi. Pēc piecām, sešām kārtām varēs pateikt, vai labi esam sagatavojušies un kāda varētu būt sezona. Visu martu esam gatavojušies. Tagad ir kaut ko grūti prognozēt, jo ir daudzas nezināmas komandas, daudzas spēlēs pirmo reizi. Uzdevums ir cīnīties katrā spēlē," stāsta J. Kreitāls. Viņš ir piesardzīgs, jautājot par komandas izredzēm izcīnīt godalgas. "Negribas apsolīt," saka viens no komandas vadītājiem.

Gatavošanās procesā "1625 Liepāja" futbolisti ir daudz skrējuši, daudz vairāk nekā pirms iepriekšējām sezonām. Komanda aizvadīja trīs pārbaudes spēles, visās tika piedzīvoti zaudējumi. Vispirms ar 0:2 pret Lietuvas virslīgas klubu "Tauras", pēc tam ar 0:1 pret Liepājas Sporta Spēļu skolas U21 komandu. Otrajā savstarpējā mačā U21 futbolisti svinējuši daudz pārliecinošāku uzvaru.

No pagājušā gada sastāva prom ir devies Juris Kučma, kurš pievienojies virslīgas komandai "Liepāja".

"1625 Liepājas" sastāvā jau iekļāvies itālis Fabio Posaņjo, kanādietis Latveins Andersons un Francijas futbolists Patriks Peliganga. "Kanādietis izskatās, ka būs labs papildinājums. Pārējie divi vēl tikai uzņem sportisko formu," stāsta J. Kreitāls. Viņš piebilst, ka kluba pieteikumā vēl iekļauts arī Krievijas futbolists Dmitrijs Demikovs un Anglijas futbolists Omars Bakali.

"Sastāvā būs daudzi jaunie futbolisti, kuri piedos ātrumu laukumā. Uz viņiem tiek likts uzsvars," stāsta J. Kreitāls. Viņš starp jaunajiem min Aleksandru Gusevu, Jevgeniju Severinu Kovaļevu, Ņikitu Haļuto, Juriju Teretenko.

Komandas smagums gulsies uz pieredzējušajiem Jevgēņiju Golovinu, Romānu Gladiļinu, Nauri Dobeli, Ivo Skripko un Robertu Pirktiņu. Komandas vārtos būs Edgars Potapenko. Visu sastāvu skatīt šeit.

"Cerēju vēl uz vairāk jaunajiem puikām, bet tik un tā gan pieredzes ziņā esam spēcīgi, gan jaunie futbolisti izšaus," prognozē J. Kreitāls.

Komanda pirmās spēles aizvadīs "Daugavas" stadiona rezerves laukumā, bet pēc tam plāno spēlēt "Olimpijas" stadionā. Komandai top arī mājaslapa.

"Federācija šogad ir nākusi pretim. Neviena komanda nekritīs no pirmās līgas ārā," zina teikt J. Kreitāls.

Latvijas futbola čempionāta pirmajā līgā spēlēs 16 komandas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sports