Izcīna medaļas Latvijas čempionātā riteņbraukšanā veterāniem

Ar pārsteidzoši lielu dalībnieku skaitu Grobiņā aizvadīts Latvijas čempionāts riteņbraukšanā veterāniem. Tajā pie medaļām tika arī mūspuses riteņbraucēji.

Čempionāta pirmajā dienā, 1. augustā, Grobiņas–Priekules šosejas trešajā kilometrā tika dots starts braucienam ar atsevišķu startu. Tajā vislabāk no mūspuses pārstāvjiem veicās grobiņniekam Aivaram Krūčim, kurš kļuva par Latvijas čempionu no 1955. līdz 1959. gadam dzimušo sportistu grupā.

Otro vietu no 1945. līdz 1949. gadam dzimušo sportistu konkurencē izcīnīja grobiņnieks Aivars Bumbulis, bet Grobiņas pagasta zemnieku saimniecības “Cērpiņi” īpašniekam Nikolajam Pušņickim savā vecuma grupā bija jāsamierinās ar otro vietu.

Par Latvijas čempioni savā vecuma grupā kļuva dunalcniece Iveta Flakse, kurā bija vienīgā dalībniece no 1945. līdz 1949. gadam dzimušo sieviešu grupā. Savukārt dunalcnieks Dainis Žuburs jaunākajā vecuma grupā finišēja astotajā vietā. Kopumā pa visām vecuma grupām uz starta izgāja 74 dalībnieki

Pirmajā dienā vēl bija pāru brauciens. Tajā otro vietu izcīnīja A. Krūčis un N. Pušņickis.

Čempionāta otrajā dienā riteņbraucēji sacentās 50 kilometru grupas braucienā, no Liepājas puses uz Aizputes šosejas braucot līdz Rokasbirzei un atpakaļ. N. Pušņickis savā vecuma grupā kļuva par Latvijas čempionu, A. Krūčis izcīnīja otro vietu, bet A. Bumbulis bija spiests izstāties.

Grupas braucienā piedalījušies 96 riteņbraucēji. N. Pušņickis apgalvo, ka tas ir milzīgs rekords, jo iepriekš bijis ap 30 līdz 40 braucēju.

Pievieno komentāru

Sports