Irbe kļuvis par Nolana palīgu Latvijas hokeja izlasē

Leģendārais vārtsargs Artūrs Irbe oficiāli kļuvis par Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Teda Nolana palīgu, sestdien savā tvitera kontā pavēstīja Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Irbem piedēvēts Nolana palīga/konsultanta amats.

Līdz šim Nolana vienīgais palīgs darbā ar izlasi bija kanādietis Toms Kūlens, kura ierašanās Latvijā gaidāma 17.aprīlī. Pagājušā gada beigās par Nolana palīgu izlasē tik iecelts pašmāju speciālists Aigars Cipruss, tomēr pēc viņa pārcelšanās uz darbu Lietuvā darba attiecības ar treneri tika pārtrauktas.

Pirmajā sagatavošanās posmā izlases treniņprocesā Nolanam palīdzēja arī Ēriks Miļuns, tomēr oficiāla statusa izlasē viņam nav.

Pirmās divas spēles pirms pasaules čempionāta Latvijas izlase aizvadīja Čehijā, divreiz piekāpjoties vietējai valstsvienībai. Nākamie divi no septiņiem pārbaudes mačiem svētdien un pirmdien plānoti ar Zviedriju.

Irbe savas hokejista karjeras laikā 13 sezonas aizvadīja Nacionālajā hokeja līgā (NHL), 2002.gadā kopā ar Karolīnas "Hurricanes" aizkļūstot līdz Stenlija kausa izcīņas finālsērijai.

Latvijas izlases sastāvā Irbe aizvadījis 64 spēles un piedalījies deviņos pasaules čempionātos, kā arī divos olimpisko spēļu turnīros. 1989. un 1990.gadā Irbe piedalījās pasaules čempionātā PSRS izlases sastāvā.

2010.gadā Irbe tika uzņemts Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Slavas zālē.

Pievieno komentāru

Sports