Ilze Frīdenberga iegūst Ilgoņa Freimaņa ceļojošo kausu ložu šaušanā

Aizputes ložu šāvēja Ilze Frīdenberga sestdien, 20. septembrī, Dobelē triumfēja trenera Ilgoņa Freimaņa piektajās starptautiskajās piemiņas sacensībās ložu šaušanas, kļūstot par pirmo dāmu, kurai izdevies izcīnīt šo sacensību ceļojošu kausu.

I. Frīdenberga dāmu konkurencē bija labākā vingrinājumā "MŠ-60", iegūstot 588 punktus. Arī otrā un trešā vieta tika aizputniecēm. Otrā bija Ance Birkmane (585), bet trešā palika Helēna Rozenberga (580), informē šāvēju treneris Jānis Oskars Šalms.

Vīru konkurencē uzvarēja aizputnieks Oskars Elerts (586), pirmo reizi izpildot Sporta meistara kandidāta normatīvu. Otrais bija dobelnieks Ēriks Filipēnoks (585), bet trešais palika dobelnieks Raivo Deklavs (584).

Astoņu labāko rezultātu īpašnieki kopējā konkurencē iekļuva finālā. Ar labāko rezultātu tika I. Frīdenberga, otaris labākais rezultāts bija O. Elertam, ceturtais - A. Birkmanei, bet septītais - Raivo Balodim.

Finālā triumfēja I. Frīdenberga, otaris bija Ē. Filipēnoks, bet trešais R. Balodis. Ceturtā palika A. Birkmane, bet sestais bija O. Elerts.

J. Šalms norāda, ka finālā tika četri aizputnieki, viens igaunis, viens rīdzinieks un divi dobelnieki. Līdz šim ceļojošo kausu bija ieguvuši tikai vīrieši - divas reizes dobelnieki, pa vienai reizei sportists no Polijas un Lietuvas.

Svētdien sacensības turpināsies. Tajās piedalīsies arī aizputnieki.