Gūst panākumus Valmieras maratonā

Aizputes novada skrējēji tika pie godalgām Valmieras maratona Tautas skrējienā. Valmierā “Nike” skrējienā nepārspēts bija arī grobiņnieks Reinis Hartmanis.

Ar Valmieras maratonu aizvadīts skriešanas seriāla “Skrien Latvija” sestais posms, kas vienlaikus bija arī Latvijas čempionāts maratona skrējienā. Starts tika dots jau deviņos no rīta, kas Aizputes novada skrējējiem nozīmēja agru celšanos. Tas nebija šķērslis, lai arī šīs sacensības aizvadītu veiksmīgi, stāsta Aizputes novada skrējēju koordinatore Maija Pūpola.

Maratona distancē devās kazdandznieks Rainers Meiers, kurš šogad skrēja tempa turētāju komandā uz četrām stundām. Kā atzina skrējējs, tad ir daudz grūtāk skriet, ievērojot noteiktu tempu, nekā vienkārši noskriet.
Šis skriešanas seriāla posms bija atšķirīgs divu īsāko distanču – “Nike” un Tautas skrējiena – dalībniekiem, jo bija jāveic mazliet garāks skrējiens nekā citviet. Piemēram, “Nike” skrējiena, kas iepriekšējos posmos bija nedaudz garāks par desmit kilometriem, finišs Valmierā bija aiz 12,4 kilometru atzīmes. Savukārt ierasto piecu kilometru vietā Tautas skrējiens šoreiz vijās 6,2 kilometru garumā, vēstīts seriāla “Skrien Latvija” mājaslapā.

6,2 km distancē devās lielākā daļa Aizputes novada skrējēju. Absolūtajā vērtējumā vīriešiem trešais finišēja Artūrs Medveds, bet savā vecuma grupā viņš izcīnīja uzvaru. Trešo vietu šajā pašā vecuma grupā izcīnīja Linards Nikolass Ņikiforovs. Meitenēm otro vietu izcīnīja Ieva Lavrova, bet trešā šajā vecuma grupā bija Madara Alecka. Ar ceturtajām vietām bija spiestas samierināties Santa Zemture un Marta Bādere.

Aizputniekiem šoreiz Tautas skrējienā tika daudzas septītās vietas: Annijai Zāģerei, Tīnai Renātei Šalmai, Marekam Ņikiforovam, Kristai Kuzņecovai. Labāko desmitniekā iekļuva arī Reičela Rone, Ginta Krūzēna, Aija Tolstoja. Labi veicās arī Silvijai Ervikai un Renātei Ausmanei. Arī komanda “Aizpute” šo posmu veica veiksmīgi un kāpa uz goda pjedestāla otrā pakāpiena.

“Nike” skrējienā vīru konkurencē ātrāko rezultātu uzrādīja grobiņnieks Reinis Hartmanis. Viņš finišēja pēc 38 minūtēm un 19 sekundēm.

Pēdējais “Skrien Latvija” posms notiks 10. oktobrī Siguldā, kad gaidāma arī visas sezonas līderu apbalvošana. Vērtēti tiks pieci labākie rezultāti no septiņiem posmiem. Arī daudzi aizputnieki cīnās par vietu labāko trijniekā visas sezonas garumā.

Pievieno komentāru

Sports