"Grobiņas SC" piedzīvo sagrāvi un zaudē cerības uz otro vietu

"Grobiņas SC" futbolisti sestdien, 21. oktobrī, izbraukumā "Komanda.lv" pirmajā līgā svarīgā spēlē ar 0:5 piedzīvoja sagrāvi pret "Progresu/Olaini", zaudējot cerības uz otro vietu čempionātā.

"Grobiņai" mačā pietika ar neizšķirtu, lai saglabātu labas cerības uz pārspēlēm (visticamāk, būtu gan jāuzvar Daugavpilī) un Viktora Dobrecova komanda spēli pret "Progress"/"Olaine" sāka labi. Bija gan teicama bumbas kontrole, gan moments pēc standartsituācijas, kā arī gūti, taču neieskaitīti vārti (aizmugure). Tomēr vienā brīdī "Grobiņas" spēle pajuka, vēsta "Sportacentrs.com".

27. minūtē Vugars Askerovs labajā flangā izrēķinājās ar pāris pretspēlētājiem un asi piespēlēja soda laukumā, kur jau gaidīja Alekss Regža (1:0). Sekoja mājinieku trāpījums pa pārliktni, bet otrie vārti tik un tā neizpalika - pretuzbrukumā atkal īstajā vietā atradās Regža, bumbu vārtos pārvirzot ar krūtīm. Arī pie 0:2 viesi vēl varēja pacīnīties par vismaz neizšķirta izraušanu, taču 61. minūtē Askerova izgājienu soda laukumā ar pārkāpumu pārtrauca Ralfs Džeriņš - viņam otra dzeltenā kartīte un noraidījums, bet Askerovam realizēta pendele (3:0).

"Grobiņai" mazākumā vajadzēja atspēlēt vienus vārtus, lai iegūtu priekšrocību savstarpējās spēlēs un saglabātu izredzes uz otro vietu, tomēr vairākumā dominēja "Progress"/"Olaine" un izcīnīja graujošu uzvaru ar 5:0.

Pirms pēdējās kārtas "Progress"/"Olaine" par trim punktiem apsteidz gan "Daugavpili", gan "Grobiņu" un pret Kurzemes komandu olainiešiem ir pārsvars savstarpējās spēlēs, attiecīgi "Grobiņa" cerības uz otro vietu zaudējusi. Savukārt "Progress"/"Olaine" un "Daugavpils" savstarpējās spēlēs ir līdzsvars (2:1, 0:1 - reglamentā nav punkta, kas noteiktu, ka izbraukumā vairāk gūtie vārti dotu priekšrocības), kas nozīmē, ka Viktora Ņesterenko komanda teorētiski vēl var izlaist otro vietu. Proti, "Daugavpils" izraus pārspēles, ja uzvarēs savu maču pret "Grobiņu", bet "Progress"/"Olaine" zaudēs "Audai". Daugavpiliešiem ir labāka kopējā vārtu starpība. Citiem vārdiem - pēc nedēļas Ķekavā "Progress"/"Olaine" jānospēlē vismaz neizšķirti, lai garantētu pārspēles pret "Mettu"/LU.

Pievieno komentāru

Sports