Grafs ceturtdien parakstīs līgumu ar komandu "Šiauliai"

Latviešu basketbolists Raitis Grafs ceturtdien pēc treniņa parakstīs līgumu ar Lietuvas vienību "Šiauliai", aģentūru LETA informēja viņa pārstāvētā aģentūra "Sports Management Agency".

Abas puses trešdienas vakarā vienojušās par pēdējām detaļām, un, ja nekas nenoies greizi, vienošanās tiks parakstīta.

Jau ziņots, ka līdz šim 28 gadus vecais un 210 centimetrus garais centra spēlētājs Grafs Šauļu klubā atradās uz pārbaudes laiku. Pagājušajā sezonā basketbolists pārstāvēja Latvijas klubu "ASK Rīga", taču pēc tam, kad "ASK Rīga" tika atzīts par maksātnespējīgu, Grafs palika bez kluba.

Septembra vidū par darbības beigšanu paziņoja iniciatīvas grupa "ASK Rīga" atjaunošanai, līdz ar to šis klubs netiks atjaunots. Grafam bija noslēgts priekšlīgums ar "ASK Rīga" komandu.

Tomēr Grafs dīkstāvē nesēdēja un aizvadīja pāris treniņus kopā ar "VEF Rīga" komandu, bet pēc tam pievienojās pagājušās sezonas Latvijas otrajam spēcīgākajam klubam "Barons", kura rindās aizvadītajā nedēļas nogalē piedalījās Jelgavas domes kausa izcīņas turnīrā.

Turnīra pirmajā mačā Grafs guva desmit punktus, otrajā spēlē viņa kontā bija deviņi punkti, bet pēdējā mačā Grafs guva 21 punktu un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas.

Aizvadītajā sezonā Grafs Latvijas Basketbola līgas (LBL) turnīrā vidēji ik mačā guva 12,6 punktus un izcīnīja 6,1 atlēkušo bumbu. Savukārt Baltijas Basketbola līgas (BBL) elites divīzijā Grafs vidēji spēlē izcēlās ar astoņiem punktiem un 4,5 bumbām zem groziem.

Komanda "Šiauliai" pagājušajā sezonā Lietuvas čempionātā ieņēma trešo vietu, bet izslēgšanas spēļu turnīrā spēja iekļūt pusfinālā, kur sērijā ar 0-2 zaudēja nākamajai čempionvienībai Viļņas "Lietuvos rytas". Savukārt BBL elites divīzijā "Šiauliai" pērn regulārajā čempionātā ierindojās piektajā vietā, bet ceturtdaļfinālā sērijā ar 1-2 zaudēja "ASK Rīga" klubam.

Šogad "Šiauliai" komanda startēs arī Eiropas kausa turnīrā, sacensības uzsākot no pamatturnīra.