FOTO: "Liepājas" futbolisti ļaujas emocijām Ventspilī - Latvijas kauss ceļo uz vēju pilsētu

"Liepājas" futbola klubs svētdien Ventspils stadionā "Viensviens" Latvijas kausa finālā uzvarēja "Ventspili", šajā turnīrā triumfējot otro reizi vēsturē.

"Liepāja" viesos pamatlaikā spēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar "Ventspili", bet papildlaikā uzvarēja ar 1:0, vēsta LETA.

Uzvaru "Liepājas" komandai nodrošināja Dodo precīzais sitiens ar galvu. Uzbrucēja gūtie vārti "Liepājai" nākamajā sezonā sniegs iespēju piedalīties UEFA Eiropas konferenču līgas kvalifikācijas turnīrā.

Fināls iesākās ar aktīvu spēli abu komandu izpildījumā. Jau 40.sekundē pretinieku soda laukumā noteikumi tika pārkāpti pret liepājnieku Artūru Karašausku, taču soģis neriskēja piešķirt "pendeli" jau pašā mača sākumā. Nākamajās divās minūtēs tiesneša svilpes signāls bija dzirdams vēl vairākas reizes. 4.minūtē pēc kārtējā svilpes soda laukumā bumbu centrēja Eduards Tīdenbergs, bet pēc diviem vēlāk sekojošiem sitieniem, Konstantīns Mahnovskis aizvien bija nepārspēts.

Spēles 20.minūtē soda laukuma aprisēs pie bumba tika Valērijs Garbačiks, taču viņa sitienu vārtu apakšējā labajā stūrī atvairīja Mahnovskis. Četras minūtes vēlāk soda laukumā otro reizi paklupināts tika Karašausks, kurš uzreiz pieprasīja "pendeli", taču soģis šīm provokācijām nepakļāvās. Puslaika otrajā pusē pārsvars vairāk piederēja mājiniekiem.

Jau minūti līdz puslaika beigām Lukasa Villelas piespēli soda laukumā par vārtu guvumu pārvērst nespēja Kriss Ondongs-Mbā, bet liepājnieku ātro uzbruku ar pārkāpumu apturēja Beka Varšanidze. Pirmais puslaiks noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Arī otrā 45 minūtes abu komandu izpildījumā iesākās aktīvi, mājiniekiem desmit minūtes vēlāk iegūstot divas iespējas no stūra sitiena standarsituācijas. "Ventspils" centieni iekarot Oleksandra Ribkas vārtus bija nesekmīgi.

Nākamais spēles nogrieznis līdz aptuveni 75.minūtei noritēja piesardzīgi abu klubu izpildījumā, bet "klusumu" laukumā pārtrauca Karašauska solo gājiens uz vārtiem, pēc kura bumbu atsist spiests bija Mahnovskis. Brīdi vēlāk nopelnīto standartsituāciju no stūra vārtu guvumā pārvērst neizdevās. Desmit minūtes līdz puslaika beigām liepājnieki pie pretinieku vārtiem izpildīja standartsituāciju, Karašauskam soda laukumā saņemot bumbu, bet viņa sitiens lidoja krietni pāri pārliktnim.

Pamatlaika beigās aktīvāk uzbruka liepājnieki, bet pie sitienu iespējām centās tikt arī pretinieki, taču pēc tiesneša svilpes rezultāts aizvien bija neizšķirts. Šī bija jau 11.reize 16 Latvijas kausa finālos, kad uzvarētāju nācās noskaidrot pēc 90 spēlētām minūtēm.

Papildlaiku veiksmīgāk iesāka "Liepāja". Mārtiņš Ķigurs laukuma vidū ieguva bumbu un pietuvojās soda laukumam, to tālāk novirzot pie Milana Joksimoviča, kurš savukārt bumbu centrēja soda laukumā, kur Dodo spēlēja precīzi ar galvu. Papildlaika sestajā minūtē Kaspars Svārups soda laukumā piespēlēja Daniilam Ulimbaševam, bet viņš gaisā esošo bumbu raidīja pāri vārtiem.

Brīdi vēlāk Karašausks bumbu raidīja "Ventspils" komandas laukuma pusē, kur pirmais pie tās bija Dodo, bet Mahnovskis, glābjot situāciju, viņu paklupināja un pēc saņemtās sarkanās kartītes laukumu pameta. Viņa vietu vārtos ieņēma Dele Alampasu. Standartsituāciju no 16 metriem pēcāk izpildīja Karaušauks, bet Alampasu vēl spēlē neiesaistījās.

Papildlaika otrajās 15 minūtēs neviena no komandām vārtus vairs neguva, lai arī 115.minūtē norībēja "Ventspils" vārtu pārliktnis. Neraugoties uz viena vīra trūkumu sastāvā, "Ventspils" līdz pat spēles beigām demonstrēja nepiekāpīgu futbolu.


Pievieno komentāru

Futbols