Futbola virslīgas pēdējā kārtā noskaidrojas sudraba un bronzas medaļu īpašnieki

Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionāta pēdējā 36.kārtā šodien sacenšas visi desmit klubi, un tajā tiek noskaidrots turnīra sudraba un bronzas medaļu liktenis.

Visu piecu maču sākums šodien iecerēts plkst.14.

Pašreiz otrajā vietā esošā Rīgas "Skonto" savā laukumā uzņems Rīgas "Daugavu".

Pēdējo septiņu maču laikā "Skonto" pamanījies zaudēt piecas reizes, kamēr viņu šīs dienas pretinieki šobrīd piedzīvo trīs neveiksmju sēriju. Abas vienības šosezon virslīgas ietvaros savā starpā tikušās trīs reizes, ikreiz panākumu izcīnot "Skonto" futbolistiem. Turklāt kopējā vārtu attiecība šajās cīņās ar 13:3.

Tikmēr citā mačā vēl viena medaļu pretendente "Jelgava" izbraukumā tiksies ar vienu no šīs sezonas vājākajām komandām "Metta"/"Latvijas Universitāti".

Jelgavnieki pēdējo piecu maču laikā tikuši pie četriem panākumiem, kamēr "Metta"/LU savu trešo uzvaru šosezon izcīnīja vien iepriekšējā kārtā, kad ar 2:1 negaidīti pārspēja Jūrmalas "Spartaks" futbolistus.

Abu komandu šīs sezonas savstarpējos dueļos ne reizi tā arī nav izdevies noskaidrot uzvarētāju, jo visas cīņas noslēgušās neizšķirti 1:1. Tiesa, lai varētu izcīnīt bronzas medaļas, "Jelgavai" šodienas duelī pietiek arī ar neizšķirtu.

Savukārt citā mačā godalgu pretendente "Liepāja" izbraukumā mērosies spēkiem ar Jūrmalas "Spartaku".

Liepājnieki jau pēdējos septiņos mačos nav cietuši zaudējumus, turklāt pa šo laiku gūtas sešas uzvaras. Tikmēr "Spartaks" vienība piecu maču laikā tikusi pie divām uzvarām un trim zaudējumiem.

Abās pirmajās šīs sezonas savstarpējās cīņās abas komandas uzvaras dalīja uz pusēm, turklāt abas spēles noslēdzās ar 2:0, bet trešajā duelī pārāka ar 3:0 jau bija "Liepāja".

Tāpat svarīgs mačs šodien ir skandalozajai Daugavpils "Daugavai", kas izbraukumā tiksies ar jau par čempioniem kronētajiem "Ventspili".

Daugavpils komandas futbolisti pēdējo sešu maču laikā tikuši pie četrām uzvarām, kamēr "Ventspils" nav piedzīvojuši zaudējumus 11 spēlēs pēc kārtas, turklāt spējuši pa šo laiku tikt pie astoņiem panākumiem.

Pirmajā abu komandu savstarpējā tikšanās reizē uzvaru ar 3:0 izcīnīja "Ventspils", bet abas pēdējās tikšanās reizes noslēdzās neizšķirti 1:1.

Tikmēr vēl vienā šīs dienas mačā, kas gan neko neizšķir, "Daugavpils" savā laukumā uzņems "Jūrmalu", kas jau zaudējusi vietu virslīgā.

Kā zināms, iepriekš šomēnes LFF Disciplinārlietu komisija (DK) "Skonto" un "Jūrmalai" neizpildīto saistību dēļ jau otro reizi šosezon atņēma kopvērtējuma punktus. Ja pirmajā reizē vienības tika sodītas ar trīs punktu atņemšanu, bet apelācijas rezultātā sods tika samazināts līdz viena punkta atņemšanai, šoreiz abām komandām atņemts pa četriem punktiem.

Virslīgas kopvērtējumā "Ventspils" futbolistiem 35 mačos ir 80 punkti, un komanda jau nodrošinājusi čempionu titulu. Pēc soda piešķiršanas no tās par 12 punktiem atpaliek iepriekš ilglaicīgā līdere Rīgas "Skonto", bet trešā tagad ir "Jelgava", kam 67 punkti. Pa 65 punktiem iekrājušas "Liepāja" un Daugavpils "Daugava".

Sesto vietu ar 50 punktiem ieņem Jūrmalas "Spartaks", tam ar 43 punktiem seko Rīgas "Daugava", bet 26 punkti ir "Daugavpils" vienībai. Šīs vienības savas pozīcijas kopvērtējumā vairs nemainīs. Tikmēr 16 punktus iekrājusi "Metta"/"Latvijas Universitāte", no kuras par sešiem punktiem atpaliek "Jūrmala".

Pievieno komentāru

Sports