Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Futbola federācija lūdz FIFA noskaidrot neskaidrības par izlases aizvadīto spēļu statusu

Latvijas Futbola federācija (LFF) pirmdien ir nosūtījusi vēstuli Pasaules futbola federācijas (FIFA) Futbola komitejai ar lūgumu palīdzēt noteikt statusu vairākām Latvijas futbola izlases spēlēm gan pirms II Pasaules kara, gan pēdējā laikā, arī šā gada 3. marta pārbaudes spēlei Luandā pret Angolu.

BNS jau informēja, ka saskaņā ar FIFA prasībām tā var nebūt uzskatāma par A kategorijas spēli, jo Angolas izlases treneris Zeka Amarals 88. minūtē Žoba vietā izlaida uz maiņu Mingito, bet tā bija septītā veiktā spēlētāju maiņa angoliešiem šajā sacensībā, ko parāda informācija gan Latvijas presē - laikrakstā ''Čas'', gan aģentūras ''Angola Press'' ziņojumā.

Ja tā nevar tikt uzskatīta par A kategorijas spēli, tad Vitālijs Astafjevs joprojām paliek Eiropas rekordists pēc savas valsts izlasē aizvadīto spēļu skaita, taču tas vairs nebūs 167 kā tika minēts pēc aizvadītajā nedēļā notikušās spēles Ķīnā, bet gan 166. Savukārt Ģirtam Karlsonam kopējā statistikā nevar tikt ieskaitīti devītie gūtie vārti, bet Igors Tarasovs līdz nosacījumiem atbilstošai spēlei valstsvienībā vēl būs spiests gaidīt, jo viņa līdz šim domātā debija jāuzskata par nenotikušu.

FIFA oficiālajā mājas lapā internetā var iepazīties ar FIFA ģenerālsekretāra vietnieka Markusa Katnera 2008. gada 26. jūnijā FIFA locekļiem izsūtīto cirkulāru Nr. 1150, kurā lūgts vērst uzmanību uz spēlētāju maiņu skaitu, kur oficiālos turnīros - Pasaules kausa vai konfederāciju čempionātos vai to kvalifikācijā to nedrīkst būt vairāk par trim. Taču pārējās spēlēs valstsvienību līmenī nedrīkst pārsniegt sešas: ''Nacionālo A izlašu spēlēs maksimālais veicamo maiņu skaits ir sešas. Tas attiecas uz visām nacionālo A izlašu spēlēm bez izņēmuma.''

Tomēr LFF vēlas, lai spēle pret Angolu tiktu uzskatīta par A kategorijas spēli pat ja pretinieku komanda izdarījusi septiņas spēlētāju maiņas un ir gatava diskutēt par šo jautājumu. Par to LFF informējusi FIFA savā vēstulē.

LFF ģenerālsekretāra Jāņa Mežecka parakstītajā vēstulē pieminēta arī 1922. gada spēle pret Igauniju ar lūgumu noteikt tās statusu ar piebildi, ka Latvija FIFA tika uzņemta tikai 1923. gadā.

Sešas reizes vienā dienā pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados Polijas izlase ir spēlējusi gan ar Latviju, gan kādas citas valsts komandu. LFF vēlas noskaidrot kāds statuss varētu būt šādām spēlēm.

Neskaidrības ir arī par 2005. gada decembra spēli turnīrā Taizemē pret Omānu, kas nav atrodama FIFA interneta mājas lapas rezultātu sadaļā, taču tur ir abas Latvijas spēles pret Dienvidkoreju, kas notika turpat, kā arī par 1997. gada februāra spēli Kiprā, kur FIFA sarakstos nav spēles pret Lietuvu, taču ir dienu ātrāk notikusī spēle pret Kipru.

Pievieno komentāru

Sports