FOTO: Vērgalniece Daina Vanaga dramatiskā cīņā nosargā Uldiņkausa čempiona titulu

Ar liepājnieces Baibas Luikas uzvaru svētdien, 9. novembrī, Liepājā noslēdzās Uldiņkausa riču račā devītais posms. Čempionāta kopvērtējumā triumfēja vērgalniece Daina Vanaga, kura tikai par vienu punktu apsteidza liepājnieku Ģirtu Gertsonu.

Uz pēdējo posmu ieradās deviņi dalībnieki. Finālam kvalificējās pusfināla galdiņu uzvarētāji - B. Luika, liepājniece Jana Egle un vērgalniece Iveta Vanaga, kā arī ātrākais otrās vietas ieguvējs Ģ. Gertsons. Uz maču par piekto līdz astoto vietu tika D. Vanaga, ziemupnieks Jānis Mackus, liepājniece Zane Zālīte un turnīra organizators un portāla "Rekurzeme.lv" pārstāvis Uldis Dobelis. Pēc pusfināla mačs beidzās rīdziniekam Arnim Mincenhofam.

Pēdējā posmā uz čempiona titulu vēl varēja pretendēt kopvērtējuma līdere D. Vanaga, kā arī Ģ. Gertsons (atpalika četrus punktus) un J. Egle (no līderes atpalika desmit punktus). Abiem D. Vanagas konkurentiem finālā neizdevās izcelties, tā nodrošinot sev uzvaru sezonas kopvērtējumā. J. Egle finālā ierindojās trešajā vietā, bet Ģ. Gertsons palika ceturtais. Uzvarēja B. Luika, bet otrā bija I. Vanaga.

Ģ. Gertsons gan vēl varēja cerēt uz čempiona titulu, ja D. Vanaga spēlē par piekto vietu ierindotos ne augstāk par septīto pozīciju. Tad abiem sezonas kopvērtējumā būtu vienāds punktu skaits, bet pēdējā posmā iegūtas augstākas vietas rezultātā čempions būtu Ģ. Gertsons.

Ļoti spraigā cīņā vadību mačā par piekto vietu uzņēmās U. Dobelis, bet pamazām spēle izlīdzinājās, taču spriedze bija nokaitēta līdz baltkvēlei, jo D. Vanaga pie galdiņa atradās trešajā vietā. Mača izskaņā Z. Zālīte pie pašām mājām nokāva U. Dobeli, tā D. Vanagai pēdējā brīdī paverot ceļu uz sesto vietu un čempiona titulu. To sezonas līdere izmantoja. Piektais bija J. Mackus, septītais - U. Dobelis, bet astotā palika Z. Zālīte.

Deviņu posmu kopvērtējumā D. Vanaga uzvarēja ar 60 punktiem, tikai par punktu atpalika Ģ. Gertsons, bet trešā ar 55 punktiem bija J. Egle. Ceturto vietu ieguva A. Mincenhofs (37), tālāk sekoja B. Luika (36), U. Dobelis (34), I. Vanaga (31), Z. Zālīte (26), J. Mackus (21), liepājnieks Denijs Brūveris (21), liepājniece Inga Šablo (8), liepājniece Ineta Stadgale (5) un liepājniece Sandra Jurberga (4). Uldiņkausā tika noskaidroti 2013. gada čempioni.

Pēdējā posmā visvairāk kāvās U. Dobelis (43 reizes), sekoja J. Mackus (27), D. Vanaga un J. Egle (abām pa 25), Z. Zālīte (20), I. Vanaga (19), Ģ. Gertsons (14), B. Luika (11) un A. Mincenhofs (10).

Sezonas kopvērtējumā nominācijā "Labākais kāvējs" pārliecinoši uzvarēja U. Dobelis (269 reizes), otrā bija J. Egle (228), bet trešais - A. Mincenhofs (203), tālāk sekoja D. Vanaga (200), I. Vanaga (160), Ģ. Gertsons (143), J. Mackus (131), Z. Zālīte (131), D. Brūveris (119), B. Luika (67), S. Jurberga (41), I. Šablo (29) un I. Stadgale (22).

D. Vanagai šis ir otrais čempiona tituls. Vēl viņa bija uzvarējusi 2010. gadā. 2011. un 2012. gadā triumfēja I. Vanaga. 2009. gadā uzvarēja liepājnieks Jānis Auza, bet 2005. un 2006. gadā triumfēja J. Egle.

Plānots jau novembrī uzsākt Uldiņkausa 2014. gada čempionātu. 

Pievieno komentāru

Sports