FOTO: Velomaratonā Priekulē valda ģimeniska gaisotne

6. maijā norisinājās vērienīgs sporta pasākums “Priekules MTB velomaratons 2017”. No nežēlīga kaujinieciskuma tajā gan nebija ne vēsts – maratona dalībnieki cits citu aktīvi uzmundrināja un atbalstīja, visas dienas garumā sacensību vietā valdīja īsti ģimeniska gaisotne.

Pieredzējušākie sportisti izvēlējās visgarāko distanci – maratonu 68 km garumā. Vislielākā piekrišana bija pusmaratona distancei 35 km garumā. Taču dalībnieku atsaucības ziņā neatpalika arī bērnu braucieni – tajos startēja pavisam 84 dalībnieki. Stadionā varēja vērot visatraktīvākos skatus – visjaunākie dalībnieki sēdās uz divriteņiem pat bez pedāļiem, taču kājas zibēja vien, nobraucot veselu apli. Ja vēl atbalstītāju pulkā mamma, tētis vai kāds cits no ģimenes un divas zaļas “purva vardes”, distanci izdevās pievārēt veiksmīgi. Ikviens jaunais dalībnieks tika pie medaļas, diploma un dāvanas – jācer, daudziem riteņbraukšanas “āķis” nu būs lūpā. Un ja vēl var izpriecāties, lēkājot piepūšamā pilī vai braukājot ar kartingu – kas gan var būt labāks par šo, informē Priekules novada sabiedrisko attiecību speciāliste Iluta Dreimane.

Arī tūristu grupā braucēju skaits šogad krietni audzis. Distance, lai arī pagara, tomēr interesantiem objektiem pilna. Bija padomāts arī par atraktīvām nodarbēm, lai ceļojuma laikā nedaudz ievilktu elpu. Distancēs, kur tika veikta laika kontrole, valdīja īsts cīņasspars. Trasē devās gan Priekules novada velobraucēji, gan arī ciemiņi no Liepājas, Rīgas, Ventspils, Talsiem, Ogres un citām Latvijas vietām. Startēja arī kaimiņzemes Lietuvas pārstāvji, pastāsta sacensību organizators Mārtiņš Mikāls.

Šogad velomaratons notika septīto reizi, tajā piedalījās 271 dalībnieks, kas ir lielākais skaits līdz šim. Turklāt līdz pašām sacensību beigām saglabājās intriga – kurš izlozēs SIA “Priekules siltumtīkli” dāvāto velosipēdu. Šoreiz paveicās liepājniekam Sergejam Šabulovam, kurš brauca pusmaratona distanci.

Sacensības organizēja Priekules veloklubs un Priekules novada pašvaldība. Organizatori saka lielu paldies visiem brīvprātīgajiem, kuri palīdzēja pasākumu organizēšanā, kā arī visiem zemju īpašniekiem, kuri atļāva izmantot savus īpašumus distances veidošanai. Un arī liels paldies visiem Priekules MTB velomaratona atbalstītājiem.

Dalībnieku skaits
Bērnu braucieni – 84
Jauniešu distance (15 km) – 34
Pusmaratona distance (35 km) – 94
Maratons (68 km) – 32
Tūristi – 27

Loterijas veiksminieki:
velosipēdu vinnēja Sergejs Šabulovs no Liepājas;
“STIHL” elektriskās dārza šķēres laimēja Ričards Daniels Tomass. 

REZULTĀTI
Jauniešu distances komandas
1. vieta – Priekules veloklubs III
2. vieta – RK Liepāja III
3. vieta – VIRGA

Pusmaratona distances komandas
1. MTB Talsi
2. Gramzdas velosports I
3. Priekules veloklubs II

Maratona distances komandas
1.Fans AP Print
2.Trīs burkāni
3.SUBARU AD REM Auto MTB komanda

Maratona distance
1. Uldis ĀLĪTIS      Trīs burkāni   
2. Jānis TEIVIŠS     Fans AP Print
3. Reinis JASLIŅŠ  Burusports Ridley team

Pusmaratona distance
1.  Kalvis JANSONS      MTB Talsi
2.  Matīss BĒRZIŅŠ      MTB Talsi
3.  Aivis KARZONS      Gramzdas velosports

Jauniešu distance
1.  Daniels RAŠMANIS     Priekules veloklubs
2.  Ralfs SPĒKS         Priekules veloklubs
3.  Emīls GUDELIS         RK Liepāja

Atbalstītāji:
SIA “Priekules siltumtīkli”, SIA “AK Kvanta Auto”, SIA “Kurzemes gaļsaimnieks”, SIA “Revor” – “Stihl” un “Viking” pārstāvis Liepājā, SIA “SC Grand”, SIA “Venden”, RK “Liepāja”, AS “LPB” maiznīca “Priekule”, SIA “Sanitex”, SIA “Kings”, SIA “Inerto materiālu serviss”, SIA “Maileks”, KS “Audarmuiža”, SIA “Gaisma 2”, SIA “Priekules Zviedru vārti”, kafejnīca “Ikars”.

Pievieno komentāru

Sports