Pie pārliecinošas uzvaras "SynotTip" Latvijas handbola virslīgas mačā svētdien tika Dobeles "Tenax", kas Vaiņodes sporta hallē ar 42:23 (20:14) uzvarēja "Vaiņodi".

Viesu rindās astoņus vārtus šajā mačā iemeta Andis Ērmanis, kamēr "Vaiņodei" ar desmit vārtu guvumiem atzīmējās Oskars Pāvils, raksta LETA.

Līdzvērtīga cīņa šajā mačā bija vien aptuveni pirmajās 20 minūtēs, bet pēc tam "Tenax" pakāpeniski palielināja savu pārsvaru. Pirmo puslaiku tā noslēdza ar sešu vārtu vadību (20:14), bet otrajā puslaikā jau demonstrēja dominējošāku sniegumu, ļaujot pretiniekiem gūt tikai deviņus vārtus, kamēr paši iemeta 22.

Virslīgas kopvērtējumā līderei Dobeles "Tenax" ir 14 punkti septiņos mačos, bet ar desmit punktiem septiņās spēlēs seko čempione Rīgas "Celtnieks". Astoņi punkti septiņās spēlēs ir Ludzas "Latgols" komandai, bet "Ogre"/"Miandum" savākusi astoņus punktus astoņos mačos.

Pa pieciem punktiem ir "Jūrmalas Sporta" un MSĢ/LAT-"Hertz" komandām, "Vaiņode" ar trim punktiem seko septītajā pozīcijā, bet kopvērtējuma tabulu ar diviem punktiem noslēdz ASK/LSPA vienība.

Vīru čempionātā šosezon vispirms astoņas komandas izspēlēs divu apļu turnīru, bet pēc tam tiks sadalītas divos četriniekos - gan pirmais (1.-4.vieta), gan otrais četrinieks (5.-8.vieta) vēlreiz izspēlēs divu apļu turnīru. Divas labākās komandas pēc otrā posma automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet divas pārējās pirmā četrinieka komandas un divas labākās vienības no otrā četrinieka aizvadīs ceturtdaļfinālu.

Iepriekšējā sezonā virslīgā vīriem triumfēja "Celtnieks", kas finālsērijā ar 3-0 pārspēja "Tenax", gāžot dobelniekus no Latvijas čempionu troņa.