FOTO: Supersprinta braucēju cīņas Jelgavas “Rullīša” trases svelmē un putekļos

Sestdien, 26.jūlijā, Jelgavas “Rullīša” trasē gaisa temperatūra brīžam pārsniedza par +30, un trases laistīšanā izmantotais ūdens izgaroja kā uz karstas pannas. Tomēr tas netraucēja vairāk nekā 60 dalībniekiem, kas šeit bija ieradušies uz ceturto Latvijas čempionāta un Freko kausa izcīņas rallija supersprintā posmu “Vasara”.

Trīs ātrumposmos, kuru kopējais garums bija līdz 9 km, braucēji sacentās deviņās ieskaites klasēs, informē Dace Janova, LAF SAK preses sekretāre.

Junioru vērtējumā (jaunieši, kas dzimuši 1995.gadā un vēlāk) pirmajā vietā Ralfs Jānis Grīnfelds, otrais Zigmārs Lapa un trešais Viesturs Sproģis.

VAZ Historic Open klasē ātrākais pilots –Egils Olekts, aiz viņa Kalvis Tēts un trešajā vietā, par spīti tehniskām problēmām pirmajos divos braucienos, Raivis Grīnfelds.

Pirmā vieta klasē supersprintā “Vasara” FWD 1600 Jānim Spundiņam, otrais – Andris Putniņš un īpašs prieks par trešo vietu bija sacensību visjaunākajam dalībniekam Adriānam Pūgam. Kopvērtējuma līderis Modris Žentiņš Jelgavas supersprintā šoreiz nestartēja.

2WD klasē pjedestāla pirmie abi pakāpieni Ozoliņu ģimenes pārstāvjiem Dairim un Raivo, trešajā vietā šajā ieskaitē Jānis Spundiņš.

4WD ieskaitē uzvaru izcīnīja Artis Upītis, aiz viņa Edgars Avens (abiem Subaru Impreza).Valts Zvaigzne mājup devās ar diviem kausiem – viņam trešā vieta gan 4WD, gan 4WD+ ieskatēs.

Ātrākais 4WD+ klasē “Rullīša” putekļu mākoņos bija Toms Lielkājis ar Mitsubishi, otrais – Sandis Šāblis. Kūleni pirmajā braucienā piedzīvoja Vigo Rubenis. Par spīti negadījumam un pateicoties mehāniķu un draugu palīdzībai, “Svētavota” Subaru jau otrajā braucienā atkal stājās uz starta un sacensību kopvērtējumā Rubenis finišēja ceturtais 4WD+ klasē.

RWD klasē sīvā cīņā izcīnīta uzvara Aigaram Tīdmanim (Go4speed Team), atstājot aiz sevis Andri Voveru un Raivi Galviņu.

2WD open klasē pirmajā vietā Zigmārs Lapa (Renault Clio), aiz viņa Edgars Kaulakāns un trešais Kalvis Tēts (VAZ).

Pilnpiedziņas sporta automašīnu klasē 4WD open ātrākais “Rullīša” trasē Gints Bērze, otrā vieta Artim Voicišam, trešais šoreiz Andris Puriņš.

Pašreiz rallija supersprinta sacensībās iestājas garāka pauze un nākamais Latvijas čempionāta un Freko rallija supersprinta kausa izcīņas posms norisināsies Cēsīs 18.oktobrī.

Pievieno komentāru

Sports