FOTO: Rallijā "Liepāja" triumfē soms Lapi

Eiropas autorallija čempionāta (ERČ) Latvijas posmā rallijā "Liepāja" triumfēja somu braucējs Esapeka Lapi ("Škoda Fabia S2000").

Piedāvājam foto no septītā, devītā un 12. ātrumposma.

E. Lapi, kurš bija rallija līderis pēc pirmās dienas, svētdien uzvarēja četros no sešiem ātrumposmiem, kopējā ieskaitē par 34,7 sekundēm apsteidzot ar Latvijas licenci braucošo krievu pilotu Vasīliju Grjazinu ("Ford Fiesta S2000").

Pēc pirmās dienas starp abiem pilotiem bija vien 2,6 sekundes, bet svētdien soms demonstrēja pārliecinošu sniegumu, turklāt Grjazinu otrajā dienā piemeklēja ātrumkārbas defekti.

Tikmēr trešo vietu rallijā "Liepāja" izcīnīja īru sportists Kreigs Brīns ("Peugeot 207 S2000"), kurš pirms sacensībām bija galvenais favorīts uz uzvaru. Viņš līderim zaudēja vairāk nekā pusotru minūti.

Savukārt Ralfam Sirmacim ("Ford Fiesta R2") izdevās izcīnīt ceturto vietu 2WD grupā, bet Jānis Vorobjovs ("Mitsubishi Lancer Evolution X") triumfēja "Production" kausa ieskaitē.

ERČ kopējā ieskaitē Vorobjovam šajā posmā izdevās iegūt sesto vietu, kamēr Sirmacis bija 14.vietā, bet Kristaps Feldmanis ("Ford Fiesta R2") sacensības noslēdza 19.pozīcijā. Savukārt 21.vietā ierindojās Nauris Bruņinieks ("Ford Fiesta R2").

Neveiksmi piedzīvoja latvietis Mārtiņš Svilis ("Mitsubishi Lancer Evolution IX"), kurš salauzta riteņa dēļ svētdien izstājās devītajā "dopā". Pēc pirmās dienas viņš bija septītajā vietā.

Kopumā finišu sasniedza 34 ekipāžas.

Pēc pirmajiem diviem ERČ sezonas posmiem kopvērtējuma līderis ar 39 punktiem ir pazīstamais poļu autosportists Roberts Kubica, kurš gan Liepājā nestartēja. Otrajā vietā ar tikpat punktiem un ar startu vienā posmā atrodas Lapi, bet trešais ar 37 punktiem ir Grjazins. Tikmēr no latviešu braucējiem 12.vietu ar desmit punktiem ieņem Vorobjovs, kamēr Svilis ar vienu punktu šobrīd ieņem 21.pozīciju.

Rallijs "Liepāja" risinājās Liepājas un Kuldīgas apkārtnē. Kopumā 58 automašīnām divās dienās bija jāveic 12 ātrumposmi, kuru kopējais garums bija 240,56 kilometri. Pazīstamākais braucējs šogad bija "M-Sport" komandā braucošais francūzis Braiens Bufjē, kurš sacenšas arī pasaules autorallija čempionātā (WRC). Viņš gan pēc uzvaras pirmajā ātrumposmā jau otrajā bija spiests izstāties dzinēja defekta dēļ.

Pirms gada Latvijas posmā ERČ ieskaitē uz starta izgāja vien 37 automašīnas.

Tāpat paralēli ERČ posmam risinājās arī pirmie divi Latvijas čempionāta posmi, kuriem bija pieteikušies 32 braucēji. Katra sacensību pilnā diena bija kā atsevišķs nacionālā seriāla ieskaites posms.

Par Latvijas čempionāta pirmā un otrā posma uzvarētāju absolūtajā vērtējumā kļuva Grjazins, svētdien aiz devis atstājot Vorobjovu, kamēr trešais bija Krievijas braucējs Staņislavs Travņikovs ("Mitsubishi Lancer Evo IX").

Tikmēr R5 grupā svētdien par posma uzvarētāju kļuva Grjazins, N4 grupā labākais bija Vorobjovs, bet R2 grupā triumfēja Sirmacis, kuram absolūtajā vērtējumā bija sestā pozīcija.

Latvijas autorallija čempionātā šogad paredzēti astoņi posmi. Divām Liepājas sacīkstēm sekos vēl viens ziemas rallijs - februāra otrajā pusē paredzētais rallijs "Sarma". Vasarā būs trīs posmi Latvijas teritorijā - ralliji "Talsi", "Kurzeme" un "Latvija" -, bet kaimiņvalstīs norisināsies "Viru" rallijs Igaunijā un "300 ezeru" rallijs Lietuvā.

Kā ziņots, ERČ posmi Latvijā notiks vēl vismaz trīs gadus.

ERČ šīgada sezonā ir 12 posmi - trīs sniega un ledus ralliji, kas veido jauno ERČ Ziemas kausa izcīņu, divi grunts posmi, četri asfalta seguma posmi un trīs jauktā asfalta un grants seguma ralliji. Sezona tiek dalīta divās daļās - pirmie un pēdējie seši posmi -, čempionāta kopvērtējumā skaitot četrus labākos rezultātus no katras daļas.

REZULTĀTI.

Pievieno komentāru

Sports