FOTO: Noslēdzies "Youngtimer Rally Liepāja 2017"

1. un 2. jūlijā Liepājā un tās apkārtnē norisinājās Latvijas Antīko automobiļu kluba rīkotais pasākums “Youngtimer Rally Liepāja 2017”. Sešu gadu laikā youngtimer automašīnas Liepājā viesojās jau otro reizi, iepriekš pasākums šeit notika 2013. gadā. Rallijā piedalījās 32 ekipāžas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas. Dalībnieki tika sadalīti divās grupās – regularitātes rallijā pa grants un asfalta seguma ceļiem (PRO un HOBBY) un foto orientēšanās un regularitātes rallijā pa asfalta seguma ceļiem.

Pasākums sākās sestdienas rītā ar dalībnieku reģistrāciju, spēkratu izstādi un pirmo pilsētas posmu. Liepājas pilsētas posmā ar visiespaidīgāko sniegumu un vislabāko rezultātu izcēlās I.Birks ar Porsche 944. Pēc pilsētas aktivitātēm visi dalībnieki policijas pavadībā devās parādes braucienā cauri Liepājai. Kamēr regularitātes rallija dalībniekiem bija pirmie divi “Kolumbs” grants posmi ar startu Nīcā (uzvaru un īpašo “Hotel Kolumbs” balvu izcīnīja J.Kundziņš/A.Pāpe), foto orientēšanās brauciena dalībniekiem notika īpašais sacensību posms “Blue Shock Race” kartingu hallē, kurā labāko rezultātu uzrādīja I.Ešenbergs/R.Bošs.

Pēctam visi dalībnieki satikās “Krown” posmā Rudes kartingu trasē, kur uz slapjā seguma visātrākie bija V.Kalve ar Opel Ascona un D.Devenis ar VW Scirocco. No Rudes trases tika dots starts foto orientēšanās alībniekiem, un regularitātes rallija dalībnieki devās divos pēdējos 1. dienas posmos. “9vīri” posmā precīzākie bija A.Pinka./G.Pinka ar SAAB 96 un D.Devenis/D.Ambložiejus ar VW Scirocco, bet “LuxExpress” posmā uzvaru izcīnīja J.Kundziņš/A.Pāpe ar VAZ 2106 un K.Līviņš/A.Līviņa ar Volvo 240. Pirmā diena noslēdzās Lietuvā, Plateliai jahtklubā. Pēc pirmās dienas kopvērtējumā Pro klasē 1. vietā V.Kalve/A.Modris, 2. vietā N.Kalvāns/I.Mikuda ar SAAB 96, 3. vietā J.Kundziņš/A.Pāpe. Hobby klasē 1. vietā K.Oskerko/M.Gauja ar GAZ 21, 2. vietā K.Grīnbers/G.Greiža ar Opel Kadett GSi un 3. vietā A.Gailītis/D.Gailīte ar SAAB 900 Convertible.

Otrā diena sākās ar Aukstā kara muzeja apmeklējumu foto orientēšanās brauciena dalībniekiem, bet regularitātes rallija dalībnieki devās atpakaļ uz Latviju, kur viņus sagaidīja pirmais posms Gramzdā (labākais rezultāts PRO klasē dalīts starp V.Kalvi/A.Modri un E.Lembergu/K.Kārkliņu, bet Hobby klasē un arī absolūti labākais rezultāts šajā posmā D.Devenis/D. Ambložiejus). Leģendārajā Vecpils posmā ar “U Labs” nosaukumu un īpašo balvu fondu PRO klasē uzvaru izcīnīja N.Kalvāns/I.Mikuda, bet Hobby klasē A.Gailītis/D.Gailīte. Pēc atgriešanās Liepājā, visiem dalībniekiem bija jāveic 2 sinhronās regularitātes posmi Karostā. Pirmajā “WhatCar?” posmā atkal triumfēja N.Kalvāns/I.Mikuda, Hobby ieskaitē somi J.Elo/A.Mäki ar SAAB 96, bet foto orientēšanās ieskaitē precīzākie bija A.Šmits/I.Šmite ar Ford Escort. Pēdējā, noslēdzošajā “PoliProdest” sinhronajā posmā jau atkal uzvaru, bet šoreiz dalītu, izcīnīja N.Kalvāns/I.Mikuda un V.Kalve/A.Modris, Hobby klasē K.Līviņš/A.Līviņa, foto orientēšanās ieskaitē S.Metuzāls/I.Metuzāle ar BMW 520i. Otrās dienas kopvērtējumā 1. vieta N.Kalvānam/I.Mikudam, 2. vieta V.Kalvem/A.Modrim, 3. vieta K.Raisys/L.Raišienė. Hobby ieskaitē 1. vieta A.Gailītim/D.Gailītei, 2. vieta dalīta starp D.Devenis/D. Ambložiejus un K.Oskerko/M.Gauju, bet trešā vieta dalīta starp V.Zvaigzni/E.Lapiņu un K.Līviņu/A.Līviņu.

Pēc divu dienu daudzajiem uzdevumiem foto orientēšanās ieskaitē, 1. vietu izcīnīja K.Bērziņs/E.Čuma Zvirbulis ar Porsche 924, 2. vietā M.Safronovs/K.Safronova ar VAZ 2103, 3. vietā A.Šmits/I.Šmite ar VW Golf Mk1.

Pievieno komentāru

Sports