FOTO: Noslēdzies Eiropas čempionāts un Pasaules kausa posms novusā

Nedēļas nogalē, 22. un 23. jūlijā, Liepājas Olimpiskajā centrā galvenajā sporta zālē norisinājās 6. Atklātais Eiropas čempionāts novusā, kā arī vienlaikus Pasaules Kausa 6.posms novusā. Sacensībās piedalījās dalībnieki  gan no Latvijas, gan Igaunijas, Krievijas, Somijas, Polijas, Somijas, ASV un Vācijas. Protams, skaitliski vislielāko sastāvu veidoja spēlētāji no Latvijas – Liepājas, Rīgas, Ventspils, Daugavpils, Valmieras, kā arī no citām pilsētām un novadiem. Arī Igaunijas pārstāvji bija pārstāvēti pietiekoši lielā skaitā. Kopumā sacensībās piedalījās ap 210 sportistu – gan vīri, gan dāmas, gan jaunieši, informē Liepājas Novusa kluba pārstāvis Ilmārs Strakšs..

Sacensību atklāšanā pēc ievadrunas Latvijas Valsts himnu nodziedāja Liepājas mūziķis Edijs Šnipke. Turpmākajā uzrunā Liepājas Domes sporta pārvaldes priekšsēdētājs Artis Lagzdiņš, pirmkārt, novēlēja visiem sportisko veiksmi, kā arī pēc sacensībām aicināja dalībniekus apskatīt Liepājas skaistākās vietas. Viņš bija arī ļoti gandarīts, ka tieši latvieši ir aizsākuši novusa pirmsākumu attīstību un izaugsmi, kas liek Latviju neoficiāli arī atdzīt par mūsdienu novusa dzimteni.

Sacensību pirmā diena sākās ar vīriešu un sieviešu PK 6.posmu individuālajā ieskaitē. Vīru grupā startēja 160 dalībnieki (16 labākie kvalificējās nākamās dienas EČ finālam), izspēlējot 11 kārtas(11spēles kopā), savukārt dāmu grupā 46 dalībnieces (8 labākās kvalificējās nākamās dienas EČ finālam) . No liepājniekiem vīru konkurencē visspilgtāko sniegumu parādīja Arnis Jaunbrūns no Liepājas Senioru Sporta kluba (LSSK), ierindojoties augstajā 3.vietā PK posmā un kvalificējoties EČ finālam. Aleksandrs Subačs (LSSK),  diemžēl palika ‘’aiz svītras’’ – 17.vietā. Vēl Ilmārs Strakšs ierindojās 30.vietā. Dāmu konkurencē neviena no Liepājniecēm nekvalificējās – visaugstāk tika Daina Vicinska (LSSK) – 14.vieta, savukārt Diāna Freimane (LSSK)  – 16.vietā. Vizma Feldmane (LSSK)  – 40.vietā.

Pirmā diena PK 6.posms. Vīri.
1.Staņislavs    Mosāns    LAT    Daugavpils
2.Jānis        Krūzbergs    LAT    Saldus
3.Arnis        Jaunbrūns    LAT    LiepājasSenioruSK
4.Uldis        Kampāns    LAT    Jēkabpils
5.Ilmārs    Jukštaks    LAT    Rīga
6. Māris     Ikerts          LAT     Ķekava

Pirmā diena PK 6.posms. Dāmas.
1.Andrea    Uustulnd    EST    Igaunija
2.Janīna    Kesenfelde    LAT    Ventspils
3.Inta        Salmiņa    LAT    Vaidava
4.Mārīte    Pabērza    LAT    Jelgava
5.Sintija    Skalbe        LAT    Valmiera
6. Biruta     Babra          LAT     Aizkraukle
   
Sacensību otrajā dienā rīts sākās ar apbalvošanu pēc pirmās dienas rezultātiem. Pēc apbalvošanas EČ fināla cīņas varēja sākties. Pārējie dalībnieki, kuri netika EČ finālā, piedalījās dubultspēlēs, kā arī jauktās dubultspēlēs.
   
Liepājnieks Arnis Jaunbrūns EČ finālā spēcīgajā konkurencē tika līdz 1/8 finālam, kur piekāpās Valmieras pārstāvim Aināram Goltam. Cīņā par 8.-12.vietu Arnis izcīnīja 10.vietu. Jāatzīst, ka finālā vīriem tika tikai sportisti no Latvijas. Dāmām finālā tika arī divas sportistes no Igaunijas.

Otrā diena EČ fināls. Vīri.

1.Ilmārs Jukštaks     LAT (Rīga)
2.Aldis Mednis        LAT (Valmiera)
3.Guntars Roga        LAT (Rīga)
4.Jānis Tapiņš        LAT (Durbe)
5.Aldis Bišovs        LAT (Talsi)
6.Alfrēds Reinsons    LAT (Babīte)

Otrā diena EČ fināls. Dāmas.
1.Janīna Kesenfelde     LAT (Ventspils)
2.Ilze Lāce        LAT (Rīga)
3.Mārīte Pabērza    LAT (Jelgava)
4.Gerli Aver        EST (Igaunija)
5.Inta Salmiņa        LAT (Vaidava)
6.Andrea Uustulnd    EST (Igaunija)

Vīru dubultspēlēm bija pieteikusies kopā 51 komanda. Visaugstāk no liepājniekiem tika Vairis Kupšis/Ivars Zūns. Viņi izcīnīja augsto 6.vietu, kas viņiem bija ļoti labs sniegums. Fricis Beķeris/Aleksandrs Subačs (LSSK) ierindojās 13.vietā. Raimondam Sveilem/Dzintaram Veitam – 15. Vieta. 17.vieta – Ilmāram Strakšam/Ojāram Strakšas.

Otrā diena. Vīru dubultspēles.
1. Balodis Alvis-Aleksandrs Tregubs -     LAT(Rīga)
2. Gaidis Čoders-Igors Ramba –        LAT(Babīte)
3. Vitālijs Nasirs- Aleksandrs Rakovskis    LAT(Daugavpils)
4. Raidlepp Oskar-Raidlepp Kalev -         EST(Igaunija)
5. Aigars Aleksandrovs-Jānis Krūzbergs    LAT(Saldus)
6. Vairis Kupšis-Ivars Zūns            LAT(Liepāja)   

Jauktajās Dubultspēlēs spilgti nospēlēja Diāna Freimane (LSSK), kura  kopā ar Daugavpils sportistu Jevgēņiju Sjutrukovu 32 jaukto dubultspēļu komandu konkurencē ierindojās 4.vietā. Vēl jāpiemin Daina Vicinska ar Ingu Rugevicu. Viņi ierindojās 14.vietā.

Otrā diena. Jauktās dubultspēles.
1. Līga Leite-Kaspars Leitis -             LAT(Ventspils)
2. Ilona Indrāne-Raimonds Leitis -         LAT(Aizpute-Ventspils)
3. Tatjana Osokina-Gert Muil -         EST(Igaunija)
4. Diana Freimane-Jevgenijs Sjurtukovs -    LAT(LSSK-Daugavpils)
5. Helena Tann-Kaupo Helm-Rosin -     EST(Igaunija)
6. Ingrīda Upeniece-Dainis Ozols -         LAT(Tukums)

Šāda mēroga novusa pasākums Liepājā notika pirmo reizi. Lai šādas sacensības notiktu, Liels Paldies jāsaka Liepājas pašvaldībai un Liepājas Domes sporta pārvaldes priekšsēdētājam Artim Lagzdiņam par atbalstu. Tāpat jāsaka Liels Paldies Liepājas Olimpiskajam Centram un tā vadībai par zāles nodrošināšanu kā arī daudzām citām tehniskām lietām. Tāpat paldies jāsaka māksliniecei Dacei Purmalei un viņas ‘’Smuko Lietu Bodītei’’ par skaistajām Piemiņas balvām ar Liepājas akcentu. Paldies kafejnīcai ‘’Lotte’’ par sarūpētām pusdienām sacensību dalībniekiem.

Pievieno komentāru

Sports