FOTO: Nīcenieka Kristapa Skroda ekipāža izcīna otro vietu minirallija "Madona" junioru ieskaitē

Minirallijā “Madona”, 2014.gada minirallija kausa izcīņas pirmajā posmā 15.februārī Madonas Saieta laukumā uz starta stājās vairāk nekā 70 ekipāžas. “Madonai” izvēlēto ātrumposmu ceļi savulaik, pat vasarā braucot, nav bijuši pa spēkam arī dažam labam “lielā” rallija braucējam un arī minirallija ekipāžām nebija no šī vienkāršākajām sacensībām – sarežģītā, ātrā, vietām apledojusī trase prasīja no braucējiem nopietnu koncentrēšanos un spēju izvēlēties savām prasmēm atbilstošu pareizo ātrumu.

Dalībnieki, kas, atbilstoši minirallija noteikumiem, sacensībās piedalās ar standarta (ielas) automašīnām, sacentās vairākās ieskaites klasēs un komandu vērtējumā. Miniralija „Madona”1600 klasē pirmie Māris Druva/Viktors Ellers, otrā – Kristers Cimdiņš/Gatis Cimdiņš, trešie Armands Cīrulnieks ar Andri Šņukutu. Šajā ieskaites klasē cīņā par pjedestālu pārliecinoši bija iesaistījusies arī Māra Radomišķa ekipāža, tomēr 6.ātrumposmā viņi no sacensības izstājās, informē minirallija preses sekretāre Dace Janova.

6.ātrumposms bija liktenīgs arī vienai no ātrākajām 4wd + klases ekipāžām Jānim Borševskim ar Ali Jansonu, kuri avarēja netālu pirms ātrumposma finiša. Diemžēl jau pirmajā ātrumposmā no sacīkstes avārijas dēļ izistājās Vigo Rubenis/Kristaps Eglīte, tāpat šajā dopā pāragru finišu piedzīvoja Gundara Tīdmaņa, kurš šoreiz debitēja pilota lomā, ekipāža.

2WD klasē uzvarētāju kauss aizceļoja uz Igauniju – te uzvara kaimiņvalsts pārstāvjiem Karel Tolp un Priit Gulajev. Otrā vietā Andrim Voveram/ Uldim Augulim, trešie Raivo Ozoliņš ar stūrmani Ģirtu Ozoliņu.

4 WD klasē uzvaru svinēja Artis Upītis/Gints Dzenis, otrā vieta Edgaram Bajāram ar stūrmani Aigaru Bajāru, savukārt trešie šajā ieskaitē pagājušās minirallija sezonas pilnpiedziņas klases laureāti Valts Zvaigzne ar Arti Baumani.

Minirallija „Madona” ātrākā ekipāža un uzvarētāji 4 WD+ klasē - minirallija debitanti Ronalds Baldiņš ar stūrmani Vilni Stafecki. Motokrosists Ronalds Baldiņš ar Mitsubishi EVO savās pirmajās minirallija sacensībās noslēdzošajos divos apļos spēja būt ātrāks par skatītāju favorītiem Ivaru Velmi/Māri Dundu (Audi Coupe). Trešie

4WD + klasē Mārcis Aizkalns/ Edgars Būčiņš (Mitsubishi Evo).

Junioru kausa izcīņā tika apbalvoti Mārtiņš Sesks ar pieredzējušo stūrmani Andri Kārkliņu, aiz viņiem Kristaps Skrodis/Mārtiņš Meldrājs un Zigmārs Lapa ar Jāni Teteri.

Open klasē pirmie Andris Brohauzs/Dzintars Šmins, otrie Ēriks un Edgars Pacuļi ar VAZ Ņiva.

Komandu vērtējumā minirallijā „Madona” uzvaru izcīnīja Mārupe Rally Team komanda.

Visi minirallija „Madona” rezultāti atrodami šeit.

Minirallija „Madona 2014” organizatori, biedrība „Latvian Baja”, saka paldies par izdevušos sacensību gan kuplajā skaitā atbraukušajiem dalībniekiem, gan skatītājiem. Īpašs paldies par sapratni un pretimnākšanu Madonas novada pašvaldībai, atbalstītājiem Marathon, kā arī LAF Standarta automobiļu komisijai.

Madona uzņems arī minirallija kausa izcīņas seriāla nākamo posmu, kas notiks Madonas novada svētku ietvaros 7.jūnijā.

Pievieno komentāru

Sports