FOTO: Melbārža četrinieks ar Helviju Lūsi sastāvā izcīna Eiropas čempionāta bronzas medaļas

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītais četrinieks svētdien Īglsas trasē Austrijā izcīnīja Eiropas čempionāta bronzas godalgas.

Īglsas trasē notikušajā Eiropas čempionātā, kas paralēli bija arī Pasaules kausa piektais posms, par uzvarētāju kļuva vācieša Johanesa Lohnera ekipāža, vēsta LETA.

Sudrabu Eiropas čempionātā četriniekiem tikmēr izcīnīja cits vācu pilots Frančesko Frīdrihs, kurš no tautieša atpalika par 0,20 sekundēm. Frīdrihs sestdien izcīnīja zeltu divnieku sacensībās.

Zeltu arī četriniekos Frīdrihs pazaudēja otrajā braucienā, jo pēc pirmā bija līderis, bet pēc tam sekojošajā startā pieļāva pārāk daudz kļūdu, kas Lohneram ļāva viņu apsteigt.

Tikmēr Melbārdis kopā ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Helviju Lūsi un Jāni Strengu no uzvarētāja atpalika par 0,40 sekundēm.

Pasaules kausa posma ieskaitē Melbārdim gan ceturtā vieta, jo otro pozīciju izcīnīja kanādietis Džastins Kripss, kurš no pirmās vietas atpalika par 0,15 sekundēm.

Vēl pēc pirmā brauciena Melbārdis kopā ar saviem stūmējiem bija ceturtie Eiropas čempionāta ieskaitē, no bronzas atpaliekot vien par 0,02 sekundēm. Tomēr otro braucienu Latvijas vadošā ekipāža aizvadīja labāk, kas pēc tam ļāva izcīnīt medaļu un izšķirošajā cīņā apsteigt vācieti Niko Valteru.

Savukārt otra Latvijas ekipāža ar pilotu Oskaru Ķibermani un stūmējiem Jāni Jansonu, Matīsu Mikni un Raivi Zīrupu pēc pirmā brauciena bija septītajā vietā, bet Eiropas čempionāta ieskaitē - sestajā. Tas teorētiski ļāva pretendēt arī uz medaļām, tomēr šis kvartets aizvadīja kļūdainu otro braucienu, kas summā neļāva pakāpties augstāk, līdz ar to tika saglabātas pēc pirmā brauciena ieņemtās pozīcijas.

Līdz ar to Ķibermanim Eiropas čempionāta ieskaitē noslēgumā sestā vieta, kamēr Pasaules kausa vērtējumā - septītā.

Zīmīgi, ka pirms diviem gadiem Melbārža pilotētais četrinieks tieši Īglsas trasē kļuva par pasaules čempioniem.

Savukārt pērn Eiropas čempionātā, kas norisinājās Vācijas trasē Vinterbergā, Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni izcīnīja bronzas medaļas divnieku sacensībās.

Kopš neatkarības atjaunošanas Latvijas bobslejisti Eiropas čempionātos divnieku sacensībās pie godalgām tikuši divas reizes, jo Melbārdis un Daumants Dreiškens 2015.gadā tika pie sudraba. Pirms tam Latvijai bija vairākas medaļas padomju gados. Vairāk godalgu Latvijai ir četriniekos, pēdējo no tām vēl pagājušā gada sākumā izcīnot Melbārdim, kurš ar stūmējiem tika pie bronzas.

Pievieno komentāru

Sports