FOTO: Māris Juzups pirmo reizi kļūst par Latvijas absolūto čempionu 8

Aizputes pagasta spēkavīrs Māris Juzups ar jauniem Latvijas un personīgajiem rekordiem nostartējis Latvijas čempionātā spēka trīscīņā un svara stieņa spiešanā guļus. Pirmo reizi mūžā viņš kļuvis par Latvijas absolūto čempionu.

Latvijas čempionāts spēka trīscīņā starptautiski atzītajā IPF versijā pagājušās nedēļas nogalē Latvijas labākos spēkavīrus pulcēja Ķīpsalā. M. Juzups čempionātā “Open” klasē svara kategorijā līdz 105 kilogramiem bija nepārspējams.

M. Juzups pietupienos ar svara stieni divreiz laboja personīgo rekordu. Vispirms viņš pieveica 315 kilogramus smagu svara stieni, bet pēc tam ļoti viegli tika galā arī ar 325 kilogramus smagu svara stieni. Trešajā piegājienā Aizputes pagasta spēkavīrs bija nolēmis mēģināt labot Latvijas rekordu – 340 kilogramus smagu svara stieni, bet to neizdevās pacelt.

Svara stieņa spiešanā guļus M. Juzups vispirms uzspieda 270 kilogramus smagu svara stieni, bet nākamajos divos piegājienos laboja Latvijas rekordu – vispirms 280 kilogrami, pēc tam 285 kilogrami. Spēka trīscīņas noslēdzošajā vingrinājumā vilkmē Aizputes pagasta stiprinieks vēlējās atkārtot savu personīgo rekordu 290 kilogramus, taču bija jāsamierinās ar rezultātu 280 kilogrami.
 
M. Juzups spēka trīscīņas summā ļoti vēlējies sasniegt 900 kilogramus, taču viņa rezultāts bija 890 kilogrami. Tas arī ir jauns Latvijas rekords. Aizputes pagasta spēkavīrs visvairāk ir iepriecināts par to, ka viņam Latvijas čempionātā pirmo reizi izdevās uzvarēt absolūtajā vērtējumā “Open” klasē.

M. Juzups uzskata, ka šis ir viņa veiksmīgākais gads. Par to liecina tikko aizvadītais čempionāts un arī sasniegumi Latvijas čempionātā svara stieņa spiešanā guļus, kas marta vidū notika Jelgavā. Tajā M. Juzups kļuva par Latvijas čempionu “Open” klasē svara kategorijā līdz 105 kilogramiem, uzspiežot 275 kilogramus smagu svara stieni. Tas ir sportista jauns personīgais rekords.

Vairāk par Māra Juzupa sasniegumiem lasiet "Kursas Laika" 2. aprīļa numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Zahs

Cepuri nost Puisim !!! Uzņemšanās, vēlme,gribasspēks un pacietība , tā ir mūsu nākotne. Tā turpināt !!!!

pirms 7 gadiem, 2014.04.02 13:16

es

es ar viņu vienā zālē trenējos, man patīk kad viņš liek piemēram 340 uz pietupieniem pasauc mani lai pastāvu malā :D

pirms 7 gadiem, 2014.04.02 20:44

fane

Malacis Mari apbrinoju tavu neatlaidibu, lai veicas tev ari turpmak!

pirms 7 gadiem, 2014.04.02 20:59

Sports