Lietuvas vecmeistars Aloizs Kveinis ceturtdien Liepājā uzvarēja trešajā Baltijas zonālajā šaha turnīrā, aiz sevis atstājot mājiniekus Ņikitu Meškovu un Tomu Kantānu, kamēr trīs posmu summā triumfēja Igaunijas lielmeistars Kaido Kilaotss, kvalificējoties Pasaules kausa izcīņai.

Aizvadītajās sacensībās 54 gadus vecais starptautiskais lielmeistars Kveinis deviņās kārtās savāca 6,5 punktus, par puspunktu apsteidzot Meškovu, Kantānu un igauni Otomaru Ladvu, raksta LETA.

Zīmīgi, ka vēl pēc piektās kārtas vienvadībā atradās Artūrs Neikšāns, tomēr pēdējās četrās kārtās viņš savāca tikai pusotru punktu un summā palika piektais.

Tikmēr kopvērtējuma līderis Kilaotss ar pieciem punktiem ieņēma septīto vietu, bet ar to bija pietiekami, lai uzvarētu trīs posmu summā.

Ceturtdien Liepājā viesojās arī Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) prezidents Kirsans Iļumžinovs, kurš gan šobrīd vairs nav tiesīgs pieņemt nozīmīgus lēmumus. Kā vēsta Latvijas Šaha federācija, panākta vienošanās arī par nākamā cikla zonālā turnīra norisi trijās Baltijas valstīs. Šajās sacensībās balvu fonds arī būs 30 000 eiro, bet ģenerālsponsors - "Latvijas Gāze".

Baltijas zonālo sacensību trijos posmos Kilaotss savāca 49 punktus, otro vietu ar 42 punktiem ieņēma Ladva, bet Kantāns, kurš piedalījās vien divos etapos, ar 40 punktiem palika trešais. Zīmīgi, ka, ja Kantāns būtu uzvarējis trešajā posmā, tieši viņš triumfētu summā.

Uzvarētājs trīs posmu summā kvalificējās šogad Batumi pilsētā Gruzijā gaidāmajai Pasaules kausa izcīņai, bet divi labākie no Pasaules kausa iegūs tiesības piedalīties pasaules čempiona kandidātu turnīrā, kas paredzēts 2018.gada martā. Tā uzvarētājs pēc tam novembrī 12 partiju mačā cīnīsies ar pašreizējo pasaules čempionu Magnusu Kārlsenu no Norvēģijas.

Pirmie divi Baltijas zonālie turnīri risinājās Pērnavā un Viļņā. Katra turnīra balvu fonds bija 10 000 eiro, no kuriem uzvarētājam tika 2500 eiro.

Kā zināms, Kantāns un Meškovs vien 10.jūnijā noslēdza startu Eiropas čempionātā, kur augstāko rezultātu no Latvijas sportistiem ar izcīnītu 42.vietu sasniedza Igors Kovaļenko, esot tuvu, lai kvalificētos Pasaules kausam pēc Eiropas čempionāta. Tāpat viņš izcīnīja otro vietu pirmajās zonālajās sacensībās, tomēr nākamajās divās nepiedalījās.