"Liepājas papīrs"/LSSS basketbolistes piektdien Latvijas un Igaunijas apvienotā sieviešu basketbola čempionāta vadošās divīzijas spēlē pērn atvērtajā Nīcas sporta hallē, aizvadot lielisku otro puslaiku, ar rezultātu 68:49 (19:23, 12:14, 17:6, 20:6) sagrāva "Tallinas Universitāti".

"Liepājas papīrs"/LSSS turnīrā izcīnīja piekto uzvaru pēc kārtas, vēsta LETA.

Uzvarētājām Ieva Vītola guva 12 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, bet pa desmit punktiem pievienoja Ieva Veinberga un Emīlija Krista Grava.

Tikmēr Igaunijas kluba rindās ar 14 punktiem izcēlās Mirjama Nikolai.

Pēc pirmā puslaika liepājnieces zaudēja ar 31:37, taču nākamajās 20 minūtēs pretiniecēm ļāva gūt tikai 12 punktus, pa sešiem katrā ceturtdaļā, beigās svinot pārliecinošu uzvaru.

Līdz šim Liepājas komanda Nīcā nebija spēlējusi, tur maču aizvadot pirmo reizi.

Zīmīgi, ka Tallinas komandas galvenā trenere ir Janne Ritsa, kura trenē arī Igaunijas izlasi. Pagājušajā nedēļā igaunietes 2019.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā viesos ar 63:80 zaudēja Baltkrievijai, bet no "Tallinas Universitātes" izlasē bija trīs spēlētājas. Tikmēr Baltkrieviju pārstāvēja viena no Liepājas komandas līderēm Marina Ivaščanka.

Vadošajā divīzijā līderei "TTT Rīga" ir sešas uzvaras sešās spēlēs, bet "Liepājas papīrs"/LSSS tagad ir astoņi panākumi desmit mačos, kamēr "Rīgas Stradiņa Universitātei" (RSU) par vienu uzvaru mazāk.

Pie četrām uzvarām 11 spēlēs tikušas "TTT Rīga-Juniores", divi panākumi deviņos dueļos ir "Tallinas Universitāte" komandai, bet "Latvijas Universitāte" cietusi zaudējumus visās astoņās aizvadītajās cīņās.

Tikmēr pēc spēka otrajā jeb starptautiskajā divīzijā kopvērtējuma vadībā ar astoņām uzvarām desmit cīņās atrodas "Daugavpils Universitāte", kam ar trim panākumiem četros mačos seko "Tartu Universitāte"/"Kalev", kamēr pieci panākumi astoņos dueļos ir "Liepājas Sporta spēļu skolas" (LSSS) komandai.

Ceturtā ar četrām uzvarām sešos mačos ir Tallinas "G4S Noorteliiga", četri panākumi septiņos dueļos ir Latvijas U-17 izlasei, divas reizes deviņās cīņās uzvarējušas "Saldus" basketbolistes, bet Latvijas U-16 izlase zaudējusi visos astoņos līdz šim aizvadītajos dueļos.

Šajā sezonā apvienotajā čempionātā komandas sadalītas divās divīzijās, lai nodrošinātu vairāk līdzvērtīgu spēļu. Elites divīzijā tiks izspēlēts sešu apļu turnīrs, bet "TTT Rīga" ar katru komandu spēlēs pa četrām reizēm, kamēr starptautiskajā divīzijā būs četri apļi.

Pirms Ziemassvētkiem elites divīzijas labākās komandas cīnīsies par Latvijas-Igaunijas kausu, bet elites divīzijas 3.-5.vietas īpašnieces, kā arī starptautiskās grupas līderes cīnīsies par Latvijas - Igaunijas līgas Izaicinājuma kausu.

Sezonu noslēgs divi izslēgšanas turnīri. Finālčetrinieka turnīrā piedalīsies elites divīzijas trīs pirmo vietu ieguvējas, kā arī uzvarētājas pārspēlēs starp elites grupas ceturtās vietas ieguvējām un starptautiskās divīzijas uzvarētājām. Savukārt Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā piedalīsies sešas komandas - četras labākās valsts komandas no elites divīzijas, labākā valsts komandas starptautiskajā divīzijā, kā arī uzvarētājas pārspēlēs starp piekto Latvijas komandu elites divīzijā un otro labāko no mūsu valsts komandām starptautiskajā divīzijā.