"Liepājas" basketbolisti sestdien, 19. oktobrī, Liepājas Olimpiskajā centrā "Pafbet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā (LIBL) ar 91:109 (24:22; 27:31; 19:28; 21:28) zaudēja "Ogrei", kas svinēja piekto uzvaru piecās spēlēs un iekaroja turnīra tabulas virsotni.

Pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā, pārmaiņus vadībā esot abām komandām. Liepājnieki lielāko pārsvaru ieguva mača desmitajā minūtē pēc Rodrika Saiksa divpunktnieka - 24:19, bet viesi 15.minūtē atbildēja ar sešu punktu vadību, pēc Riharda Zēberga diviem punktiem panākot 39:33 savā labā. Pēdējoreiz šajā mačā mājinieki vadībā pabija otrā puslaika sākumā, 22.minūtē pēc Eduarda Hāznera divu punktu metiena panākot 58:57, vēsta LETA.

Jauno līgas līderu rindās rezultatīvākais ar 24 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām bija Jānis Pozņaks. 20 punkti un piecas bumbas zem groziem Renāram Magonem, bet pa 15 punktiem Zēbergam, kura kontā arī piecas rezultatīvas piespēles, un Kristapam Dārgajam, kurš izcīnīja arī 12 atlēkušās bumbas un sešreiz rezultatīvi piespēlēja, nopelnīdams augstāko lietderības koeficientu 29 visu mača dalībnieku vidū. Mājiniekiem 18 punkti un septiņas bumbas zem groziem Hāzneram, 13 punkti un sešas piespēles Kristapam Pļavniekam.

Turnīra tabulā "Ogre" ar bilanci 5-0 ieņem pirmo vietu, bet "Liepāja" ar uzvaru un zaudējumu bilanci 1-5 atkāpās uz 13.pozīciju 15 komandu vidū.

Šodien norisinās vēl četras līgas spēles ar četru Latvijas komandu līdzdalību. Visas sākas plkst.17.

Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas čempionātā 2019./20.gada sezonā piedalās 15 komandas - septiņas Latvijas vienības - "Ventspils", "VEF Rīga", "Ogre", "Jūrmala"/"Betsafe", "Latvijas Universitāte", "Valmiera Glass"/"Vidzemes Augstskola" un "Liepāja", kā arī astoņas Igaunijas komandas - Tallinas "Kalev"/"Cramo", "Tartu Universitāte", Raplas "Avis Utilitas", Tallinas "Taltech", Pērnavas "Sadam", "Valga-Valka"/"Maks&Moorits", Tallinas TLU/"Kalev" un Rakveres "Tarvas".

No 27.septembra līdz 2020.gada 22.martam komandas sacentīsies divu apļu turnīrā. Astoņas labākās kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kur sacentīsies sērijās līdz divām uzvarām. Līgas čempionus noskaidros "Final 4" turnīrā 3. un 4.aprīlī, pēc tam notiks abu valstu čempionātu izslēgšanas turnīri.

Pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotās līgas turnīrā 2018./2019.gada sezonā 15 komandu konkurencē gan pamatturnīrā, gan "Final 4" uzvarēja "Ventspils".